دعای لکنت زبان

مدیر مرداد ۹۸ ({{ avg }})

درمان لکنت زبان با دعا

دعای لکنت زبان

برای درمان لکنت زبان، دعای لکنت زبان زیر را نوشته و برگردن شخصی که لکنت دارد بیاویزید، انشالله که زبان وی باز شود.

«ما لکم لا تنطقون اقرا باسم ربک الذی خلق خلق الانسان من علق اقراء و ربک الاکرم الذی علم بالقلم علم الانسان ما لم یعلم لا یتکلمون الا من اذن له الرحمن و قال صوابا انطلقنا الله الذی انطق کل شیء ففهمناها سلیمان».

در صورتی که کودک شما دیر به سخن درآمد سوره اسراء را با زعفران و مشک نوشته و در آب انداخته و به کودک بدهید.

 

درمان لکنت زبان با قرآن

دعای لکنت زبان حضرت موسی

«وَ إِذْ نادي‏ رَبُّکَ مُوسي‏ أَنِ ائْتِ الْقَوْمَ الظَّالِمينَ. قَوْمَ فِرْعَوْنَ أَ لا يَتَّقُونَ. قالَ رَبِّ إِنِّي أَخافُ أَنْ يُکَذِّبُونِ. وَ يَضيقُ صَدْري وَ لا يَنْطَلِقُ لِساني‏ فَأَرْسِلْ إِلي‏ هارُونَ».

«و (یاد آر) هنگامی که خدایت به موسی ندا کرد که اینک به سوی قوم ستمکار روی آور. به سوی قوم ستمکار فرعون که آیا باز هم نمی خواهند خدا ترس و پرهیزگار شوند؟ موسی عرض کرد: ای پروردگار ، از آن می ترسم که فرعونیان سخت مرا تکذیب کنند. و (از کفر آنها) دلتنگ شوم و عقده زبانم (به هدایت آنان) باز نگردد، پس به سوی هارون (برادرم) فرست (تا با من به رسالت روانه شود).»

 

علت لکنت زبان حضرت موسی از نگاه قرآن

امروزه مشخص شده که علل روانی لکنت زبان شامل ناراحتی از محیط، ترس، اضطراب، نگرانی و عدم اعتماد می باشد. قرآن کریم در آیات فوق علت لکنت زبان حضرت موسی (ع) را چنین بیان می کند:
فشار روحی و ناراحتی و عدم اعتماد از محیط ستمکارانه فرعون که موسی را قاتل یک نفر مصری می داند و ترس از این که مبادا فرعونیان متکبر او را تکذیب کنند و این امر موجب لکنت زبان او در امر تبلیغ شود، باعث شد تا او از خدا بخواهد که برادرش هارون را با او بفرستد.

 

آیه لکنت زبان

در قرآن این روش گفتار درمانی را به صورت کامل تری می بینیم:
خداوند متعال به حضرت موسی (ع) توصیه می کند که با فرعون به نرمی سخن بگوید: «فقولا قول لینا.» و جالب این که به هیچ پیغمبری چنین توصیه ای نشده است.

خداوند سخن حضرت موسی (ع) را می شنود: «انا معکم مستمعون.» و خواسته اش را برآورده می کند: «قد اوتیت سولک یا موسی».
خداوند نه تنها لکنت حضرت موسی (ع) را به رویش نمی آورد بلکه با این عبارت که نترسید، من هم با شما می شنوم و می بینم، اضطراب او را کنار زده و به او اعتماد و اطمینان می بخشد: «لا تخافا اننی معکما اسمع و اری».

حضرت موسی (ع) با دعا به روان درمانی می پردازد و خود را تسکین می دهد لذا مشکل لکنت زبان وی از سر چشمه آن که ترس و دلتنگی و اضطراب درونی است، شفا می یابد: «قال رب اشرح لی صدری و یسر لی امری واحلل عقده من لسانی یفقهوا قولی.»؛ «گفت: پروردگارا به من شرح صدر عنایت فرما و کار مرا آسان گردان و گره از زبانم بگشای تا گفتار مرا بفهمند.»

 

راهکار جایگزین دعای لکنت زبان و درمان قطعی و بدون بازگشت لکنت زبان

شیوه درمانی ما در مرکز توانمندسازی ذهن متفاوت بوده و از تمرین ها ذهنی و تکنیک های گفتاری برای درمان لکنت زبان استفاده می شود  و از هرگونه ابزار و دعا  و داروی لکنت زبان استفاده نمی شود.

برچسب ها : شفای لکنت زبان دعا برای شفای لکنت درمان لکنت زبان در احادیث دعا و طلسم برای لکنت زبان درمان لکنت زبان با دعا دعا برای روان شدن زبان درمان لکنت زبان لکنت

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام