اعتماد به نفس در بزرگسالان را چگونه افزایش دهیم؟

مدیر اسفند ۹۷ ({{ avg }})

 

اعتماد به نفس یعنی باور به توانایی‌ها و توانمندی‌ها و پتانسیل‌های خود. پس با توجه به تعریفی که از اعتماد به نفس وجود دارد، داشتن باور اولین قدم است. من باور دارم که آدم توانمندی هستم. پتانسیل‌های من بالاست، استعداد من بالاست و اگر این‌ها را شکوفا کنم و به آنها اعتماد داشته باشم، اعتماد به نفس من روز به روز بیشتر خواهد شد. در پست‌های قبلی در مورد راهکارهای افزایش اعتماد به نفس کودکان صحبت کردیم.

چیکار کنیم علاوه بر داشتن باور، روزبه روز این اعتماد به نفس در ما افزایش پیدا کند؟

ارزیابی دقیق از مجموعه توانایی‌های خود. هرچقدر که ما ارزیابی دقیق و واقع بینانه‌تری از توانمندی خودمان داشته باشیم به طبع روز به روز اعتماد به نفس ما بیشتر و بیشتر خواهد شد.

به خود اَنْگ نزنیم، کد گذاری‌های مثبت به خود بدهیم. "من آدم توانمندی هستم". می‌توانم توانمندتر از این و قوی‌تر ازهمیشه باشم. و دیگر اینکه حس خوب به خود پیدا کنیم.  هرچقدر حس خوب به خود پیدا کنیم، به طبع آن اعتماد به نفس در ما بیشتر می‌شود.

سوال اینجاست، حس خوب به چی؟ در پاسخ باید بگویم حس خوب به جسم‌مان. چیکار کنیم حس خوب به جسم‌مان داشته باشیم؟ با ورزش {آیا ورزش برای افزاد دارای لکنت زبان مفید است}، غذای مناسب و همچنین فیتنس بودن، رسیدگی به جسم، نرمش و پیاده‌روی و کوه‌نوردی و....
حس خوب به مجموعه‌ی توانمندی‌های خود، به دارایی‌های خود. و همچنین داشتن حس خوب نبست به خانواده و دوستان خود می‌تواند اعتماد به نفس ما را بالا ببرد.

 

افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران

 

دلا نزد کسی بنشین              که او از دل خبر دارد.

 

با کسانی که اعتماد به نفس بالایی دارند و سیگنال مثبت به ما می‌دهند، کد گذاری مثبت به ما می‌دهند "تو می‌توانی، تو بهتر شدی، قوی‌تر از این خواهی شد، تو لیاقت بهترین‌ها را داری"، حشر و نشر داشته باشیم. هرچقدر با دوستان خوب ارتباط و تعامل سازنده و سالم داشته باشیم نتیجتاً اعتماد به نفس ما خیلی بیشتر خواهد شد. ‌

به اعتقاد اینجانب (دکتر محمد احسان تقی زاده) برای اینکه اعتماد به نفس بزرگسالان افزایش یابد، بایستی حلقه‌های محافظتی از شخصیت خود داشته باشیم. که در پست‌های بعدی این هفت حلقه را توضیح خواهم داد.

برچسب ها : افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران راهکارهای افزایش اعتماد به نفس در بزرگسالان مهارت بهبود خودپنداره درمان لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام