آیا دارو در درمان لکنت زبان مؤثر است؟

مدیر مرداد ۹۷ ({{ avg }})

داروی لکنت زبان

تاثیر دارو در درمان لکنت زبان : اگر به دنبال درمان قطعی و بدون بازگشت لکنت زبان کودکان و بزرگسالان هستید حتماً این پست را تا انتها مطالعه کنید. روش‌های زیادی نظیر درمان لکنت زبان با لکنت شکن، داروی گیاهی، ورزش، فصد زبان و... تاکنون برای درمان لکنت زبان ارائه شده بود .

در ادامه ما می‌خواهیم به بررسی چگونگی درمان لکنت زبان با روش‌های قدیمی و مؤثرترین روش درمان لکنت زبان که روش شبیه سازی ذهن با متد روانشناختی بپردازیم.

تاثیردارو در درمان لکنت زبان

شناخت علت لکنت و همچنین درمان آن همیشه برای بشر مورد توجه بوده و تاکنون روش‌ها و داروهای زیادی برای درمان لکنت زبان معرفی شده است. داروی لکنت زبان و داروهای گیاهی لکنت زبانی زیادی معرفی شده است.

ما در ادامه این نوشته بخشی از این دارو‌ها را معرفی می‌کنیم. بگذاریم همین ابتدا بگویم که تاکنون هیچ دارویی ، تاثیری اساسی بر درمان لکنت زبان نداشته است.

علت بی‌تأثیر بودن دارو در درمان لکنت زبان به دلایل اصلی لکنت زبان که قبلاً به این موضوع  پرداخته ایم برمی‌گردد؛ چرا که ریشه لکنت در ذهن است و فقط با درمان ذهن (mental)  می‌توان به گفتاری روان رسید. در درمان لکنت زبان با روش شبیه‌سازی ذهن و متد روانشناختی، ذهن فرد دارای لکنت زبان درمان می‌شود نه زبان فرد.

سه فاکتور لکنت زبان

سه فاکتور لکنت زبان از دیدگاه اینجانب (دکتر محمد احسان تقی زاده) ترس، یادگیری مشاهده‌ای و ضعف در مهارت‌های گفتاری در شروع آن و شدت لکنت زبان تأثیر بسزایی دارد و برخی از داروهای مطرح شده برای درمان لکنت زبان نظیر آلپرازولام، سیتالوپرام، سروتونرژیک و.. عوارض داشته و در نهایت پایداری بالایی ندارند.

آزمایشات این داروها تاثیر بسیار ناچیز همراه با عوارض در تعداد کمی از افراد دارای لکنت نشان داده است. همانطور که گفتیم ما معتقدیم که دارو درمانی برای لکنت زبان تاثیر بسیار کم و ناپایداری بر درمان لکنت زبان دارد و تنها روش قطعی و بدون بازگشت لکنت زبان بدون هیچ دارو و دستگاهی، شبیه سازی ذهن و متد روانشناسی می‌باشد.

 

دکتر محمد احسان تقی زاده

عضو هیئت علمی و روانشناسان آمریکا (APA)

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

آدرس : تهران، بالاتر از میرداماد، خیابان آفریقا، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، واحد 14، طبقه 4
تلفن تماس در ساعات اداری:  88193960و 88190733
تلفن تماس در ساعات غیراداری 09120576846 :

برچسب ها : داروی لکنت زبان درمان تضمینی لکنت زبان توانمندسازی ذهن درمان تضميني لكنت زبان درمان قطعی لکنت زبان لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

علی مظاهری
دی ۹۸

سلام من فقط کلماتی که به د وت شروع میشن مشکل تلفظ دارم

مدیر
دی ۹۸

سلام

یک ویدیو به تلگرام 09120576846 ارسال کنید

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام