درمان لکنت زبان با دستگاه لکنت شکن!

۱۳۹۷/۵/۱۸

درمان لکنت زبان با دستگاه لکنت شکن : این‌ها نمونه تبلیغاتی است که در برخی از سایت‌ها و مجلات مشاهده می‌شود و متاسفانه عده‌ای از گفتار درمانگران نیز که توانایی چندانی در امر درمان لکنت زبان ندارند به این تبلیغات دامن زده و از این طریق امرار معاش می‌نمایند.

باید اعتراف نمود که متاسفانه D.A.F یا هر دستگاه لکنت شکن دیگری با هر نام علمی یا تجاری دیگر نمی‌تواند به صورت موردی و به تنهایی نقش قطعی در درمان لکنت زبان ‌ایفا نماید ، کما اینکه هیچکس نمی‌تواند ادعا کند لکنت تنها با تجویز قرص یا شربت قابل درمان است واین به دلیل ماهیت متفاوت لكنت با دستگاه‌های مورد اشاره و یا داروها می‌باشد.

D.A.F به دستگاه "لكنت شكن" هم معروف است و انسان با مشاهده این عبارت بطور ناخود آگاه به یاد چیزهایی مانند کشتی یخ شکن !! يا لاستیک یخ شکن !! یا قند شکن !! می‌افتد که بدلیل استفاده از لفظ قاطع (شکن) اثر روانی و تلقینی خاصی را که معنای صددرصد دارد روی شنونده یا بیننده خصوصاً افراد دارای لکنت زبان یا خانواده وی ‌ایفا نموده و تصور می‌کنند که با این دستگاه می‌توانند خود را از دام لکنت برهانند.

درمان لکنت زبان با دستگاه لکنت شکن

هیچ مرجع دانشگاهی تاکنون نقش مستقل این دستگاه را در خصوص درمان لکنت تایید ننموده است. D.A.F در حقیقت شکل تغییر یافته یک دستگاه اکوی معمولی است که زمان تاخیر باز پخش آن به محدوده یک دهم ثانیه تا یک ثانیه افزایش یافته است.

یکی از پارامترهای قطعی در درمان لکنت، اراده و عوامل ذهنی و روانشناختی می‌باشد و دستگاه‌ها و داروها هیچگاه نمی‌توانند بطور پایدار محرک اراده انسان باشند و همواره نقش غیرفعال دارند ، داروها یا دستگاه‌ها اگر هم نقشی در درمان لکنت داشته باشند، اولاً این نقش کمکی، سطحی و گذرا است و ثانیاً دستگاه‌ها می‌توانند فقط نقش هشدار دهنده و نیز فیدبک را ‌ایفا نمایند.

درمان قطعی لکنت زبان

بدیهی است که انسان همواره نمی‌تواند سختی با یک دستگاه بودن را تحمل نماید و نهایتاً این ارادۀ شخص است که او را به سمت انجام تمرینات هدفمند یا روش‌هایی سوق خواهد داد که منجر به بهبودی او شود البته اینجانب (دکتر تقی زاده) معتقدم درمان قطعی لکنت با  D.A.F غیر ممکن است و فقط با روش شبیه سازی ذهن و روانشناختی امکان درمان قطعی لکنت زبان میسّر است و هیچ مستنداتی تا این زمان از اشخاص دارای لکنت زبان گزارش نشده که مبین درمان آنان توسط D.A.F یا همان لکنت‌شکن باشد، همواره بخاطر داشته باشید:

لكنت پیچیده تراز آن است که با یک دستگاه که ادعا میشود (لكنت‌ها) را درمان می‌کند، درمان شود بدلیل اینکه علل لکنت‌ها وانواع آن متفاوت‌تر از آن‌اند که همه آن‌ها! با یک روش ویک دستگاه واحد! درمان شوند.

مرکز توانمند سازی ذهن  در زمینه ی خدمت مشــــاوره و روانشــــناختی به عنـــوان ( مرکز درمان لکنت زبان ) تأســــیس گردید . در این مرکز از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان لکنت زبان استفاده می شود.

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

آدرس : تهران، بالاتر از میرداماد، خیابان آفریقا، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، واحد 14، طبقه 4
تلفن تماس در ساعات اداری :  88193960و 88190733
تلفن تماس در ساعات غیراداری 09120576846 :

برچسب ها: دکتر تقی زاده هزینه درمان لکنت زبان درمان لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان دستگاه لکنت شکن pff درمان تضميني لكنت زبان قیمت دستگاه درمان لکنت زبان دستگاه لکنت شکن دیجیتال قیمت دستگاه لکنت شکن دستگاه لکنت شکن