زنان روان شناس

مدیر فروردین ۰۰ ({{ avg }})

مادران بنیان گذار مثل بسیاری از حوزه های علمی، تعصبات اجتماعی مانع از شرکت زنان در رشد روان شناسی شده است. برای مثال، حتی بعضی از دانشگاه ها در اوایل دهه ۱۹۰۰ مانع از پذیرش زنان در سطوح لیسانس و تحصیلات تکمیلی می شدند با این حال ، على رغم موانعی که آن ها با آن مواجه بودند، چند تن از آن ها سهم عمده ای در روان شناسی داشتند، گرچه تاثیر آن ها بر این حوزه تا همین دهه های اخیر به کلی نادیده گرفته شده بود.

برای مثال مارگارت فلزی واشیرن (۱۹۳۹_۱۸۷۱)، اولین زنی بود که مدرک دکتری روان شناسی (PHD) را دریافت کرد و کارهای میمی بر روی رفتار حیوانات انجام داد. تاهلین گورس (۱۹۳۹ - ۱۸۸۶)، یکی از اولین روان ساسانی بود که روی رشد کودکان و موضوعات زنان کار کرد. او در اوایل دهه ۱۹۰۰ به جمع آوری اطلاعاتی پرداخت که این دیدگاه را که توانایی های زنان به طور دوره ای در هنگام قاعدگی کاهش می یابد، رد کرد.

(هولینگ ورس"، ۱۱۹۴۳ ۱۹۹۰؛ دنمارک و فرناندز ، ۱۹۹۳، قوروموتو واسکار یوروگ ,۲۰۰۲). ساری کالکینزه (۱۹۳۰-۱۸۶۳) کسی بود که به مطالعه حافظه در ابتدای قرن بیستم پرداخت و اولین رئیس زن انجمن روان شناسی آمریکا بود. کارن هورنای (۱۹۵۶ -۱۸۸۵) بر تاثیر عوامل اجتماعی و فرهنگی بر شخصیت تمرکز داشت.

وجون اتا داونی (۱۹۳۲-۱۸۷۵) پیشگام مطالعه صفات شخصیت بود و اولین زنی بود که ریاست گروه روانشناسی یک دانشگاه ایالتی را بر عهده داشت آنا فروید دختر زیگموند فروید نیز سهم قابل توجهی در درمان رفتارهای غیرطبیعی داشت و فیس کلارک پیشگام انجام پژوهش هایی بر روی کودکان رنگین پوست و چگونگی تشخیص و تاثیر تفاوت های نژادی در این کودکان بود.

برچسب ها :

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام