افزایش مشکلات روانی در دوران پساکرونا

مدیر اردیبهشت ۹۹ ({{ avg }})

با توجه به استرس و نگرانی های زیاد مردم در دوران بیماری کوید 19 اغلب افراد در دوران پساکرونا نیز دچار این اضطراب و نگرانی های پس از سانحه خواهند بود، که موجب افزایش بیماری های روان تنی که زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد می شود.

هم اکنون در مرحله شیوع ویروس کرونا هستیم و حتما این بیماری همه گیر به مرور زمان کاهش پیدا خواهد کرد. با توجه به اطلاعات به دست امده این ویروس در دنیا باقی مانده اما از حالت شیوع خارج خواهد شد . با گذشت زمان و رعایت بهداشت و فاصله گیری اجتماعی ممکن است این ویروس برای مدتی در دنیا باقی مانده و حضور مردم در مکان های پربازدید و رعایت اصول و نکات بهداشتی کمتر شود.

با کمتر شدن سنت دیرینه دست و روبوسی مردم به این سبک جدید زندگی عادت کرده و رعایت فاصله گیری اجتماعی و اصول بهداشتی را مقدم می دادند.

 

 

با ورود ویروس کرونا به دنیا، تغییری اساسی در روابط فردی و اجتماعی به وجود آمده است که تا دراز مدت گریبان موجودات زنده کره خاکی خواهد بود. استرس و اضطرابی که مردم در دوران شیوع کرونا و غم از دست دادن عزیزان خود گرفته اند ممکن است تا دوران پساکرونا بر آنان باقی بماند و باعث افزایش بیماری سایکوسوماتیک در مردم شود.

همین استرس واضطراب در دراز مدت سبب کاهش سیستم ایمنی بدن و ضعیف شدن آن و همچنین به خطر افتادن سلامت جسمی و روانی شده که برای جلوگیری از هر بیماری جسمی و روانی در اینده ، هم اکنون برنامه ریزی کرد.

همچنین در دوران کرونا که در قرنطینه به سر میبریم، بودن تمامی خانواده در یک محیط گاهی دچار تنش ها و مشاجره بین زوجین و خانواده پیش خواهد آمد که امکان بالا رفتن آمار طلاق و بیشتر شدن مشکلات زناشویی و اختلافات خانوادگی و... شود.

 

کاهش مسائل روانی و جسمی در دوران پسا کرونا

مهمترین کاری که باید انجام داد این است که ابتدا بپذیرید که این بحران تمام دنیا را درگیر خود کرده است. با پذیرش این مشکل به وجود امده استرس و افسردگی خود را کاهش می دهید و قبول می کنید که تنها شما نیستید که دچار شده اید و تمامی مردم جهان نیز درگیر این موضوع هستند. مردم باید در خانه محیط شادی را برای خود برای بدست اوردن سبک زندگی جدید پیدا کنند. با انجام اصول بهداشتی می تواند شانس ابتدا به بیماری کرونا را کاهش دهید.

برچسب ها : افزایش مشکلات روانی در دوران پساکرونا دوران پساکرونا مشکلات دوران پساکرونا مشکلات روانی بعد از کرونا کرونا

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام