اختلال‌های فراگیر رشد

مدیر آذر ۹۷ ({{ avg }})

اختلال‌های فراگیر رشد : اختلال‌های فراگیر رشد با آسیب شدید و گسترده زمینه‌های گوناگون رشد مشخص می شوند مانند: اختلال در مهارتهای تعامل اجتماعی متقابل، مهارتهای ارتباطی، یا وجود رفتار، علایق و فعالیتهای کلیشه ای، اختلال‌های کیفی که این وضعیتها را مشخص می کنند، با توجه به سطح رشد و سن عقلی فرد تفاوتهای آشکار دارند. این بخش شامل اختلال‌های زیر است:

اختلال اتیستیک، اختلال رت ، اختلال از هم پاشیدگی کودکی ، اختلال آسپرژر و اختلال فراگیر رشد که به گونه ای دیگر مشخص نشده است.

اختلال‌های فراگیر رشد

این اختلالها معمولا در نخستین سالهای زندگی آشکار شده و اغلب با درجه‌هایی از عقب ماندگی ذهنی همراهند، که در این صورت عقب ماندگی باید روی محور ۲ کدگذاری شود. اختلال‌های فراگیر رشد گاهی همراه با گروه گسترده ای از سایر بیماریهای جسمانی دیده می شوند (مانند نابهنجاریهای کروموزومی، عفونتهای مادرزادی، نابهنجاریهای ساختاری دستگاه اعصاب مرکزی).

اگر چنین اختلال‌هایی وجود داشته باشند، باید روی محور ۳ کدگذاری شوند. هرچند در گذشته اصطلاحاتی مانند «روان پریشی» و «اسکیزوفرنی کودکی را برای اشاره به افرادی که به این اختلالها دچار بودند، به کار می بردند، ولی اکنون شواهد قابل ملاحظه ای وجود دارند دال بر اینکه اختلال‌های فراگیر رشد با اسکیزوفرنی کودکی تفاوت دارند (هرچند کودکی که اختلال فراگیر رشد دارد بعدها ممکن است دچار اسکیزوفرنی شود)

برچسب ها : درمان قطعی لکنت زبان درمان تضمینی لکنت زبان درمان لکنت زبان اختلال های فراگیر رشد دکتر تقی زاده شبیه سازی ذهن توانمندسازان ذهن

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام