پرسشنامه تنبلی اجتماعی شغلی بزرگسالان

مدیر آذر ۹۷ ({{ avg }})

 

پرسشنامه تنبلی اجتماعی شغلی بزرگسالان :
از آنجا که روند رو به رشد استفاده از گروهها در بر آورده سازی اهداف عملکردی سازمان‌های سراسر جهان از جمله کشور عزیزمان ایران، در حال فزونی و توسعه است، لزوم برقراری چنین پیوندی و بررسی جنبه‌های مثبت و منفی به کارگیری گروهها به عنوان واحدهای کاری جایگزین افراد، مشخصتر میشود.
تحقیقات زیادی از مزایای گسترده کار گروهی مثل افزایش عملکرد، کیفیت بالای محصولات و کاهش ترک خدمت سخن به عمل آورده‌اند.

پرسشنامه تنبلی اجتماعی شغلی بزرگسالان

در حالی که نگاه آسیب‌شناسانه به کار تیمی، کاهش فرآیندها، عدم تطابق و عدم اثربخشی را به عنوان مشکلات عملکردی ناشی از ماهیت گروه درمانی بودن آشکار می‌سازد.

تنبلی اجتماعی از جمله این فرایندهای معیوب است که به عنوان یکی از ۵ تله کار تیمی در کنار تفکر گروهی، عدم تعهد به اهداف، عدم وابستگی به رهبر و پخش مسئولیت یکی از علل زیر بنایی بطالت (تنبلی) نیز هست. واژه «طفره روی اجتماعی» اولین بار توسط «لاتانه»، «ویلیامز» و «هارکینز» در سال ۱۹۷۹ به کار رفت.

آنها این واژه را در توصیف پدیده کاهش تلاش افراد در کار، زمانی که در قالب یک گروه همکاری می‌کنند، به کار بردند. آن‌ها معتقد بودند که برخلاف عقیده رایج مبنی بر اینکه زمانی که افراد با یکدیگر در قالب تیم یا گروه همکاری میکنند تیم یا گروه تلاش بیشتر افراد را موجب می‌شود، در عالم واقع صادق نیست بلکه به کاهش بهره روی آنها می‌انجامد.

 

برچسب ها : هزینه درمان لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان لکنت زبان مرکز توانمندسازی ذهن دکتر محمد احسان تقی زاده درمان قطعی لکنت شبیه سازی ذهن چیست درمان قطعی لکنت زبان در بزرگسالان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام