چرا دیگران شما را دوست ندارند؟

مدیر مهر ۹۷ ({{ avg }})

 

چرا دیگران شما را دوست ندارند: چرا دیگران دوستتان ندارند؟ علت اینکه بیشتر روابط به جدایی ختم میشود چیست؟ چرا احساس میکنید کسی دوستتان ندارد؟ در اینجا با مقاله‌ای درباره رازهای دوست داشتنی بودن، خودشناسی و نکاتی مهم در افرادی که کسی دوستشان ندارند در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

دلیل اینکه دیگران شما را دوست ندارند

شما خودخواه هستید:

افرادی وجود دارند که فقط خودشان را میبینند.مردم میتوانند این را حس کنند، وقتی همه چیز راجع به خودتان و به نفع خودتان است، مردم ازشما دوری خواهند کرد. بین انگیزه و خودخواهی یک خط باریک است شما ممکن است برای موفقیت خود انگیزه داشته باشید،اما نباید خودخواه باشید.

شما گوش نمیدهید:

مردم دوست دارند که داستان‌های خودشان را برایتان تعریف کنند اگر شما به چیزی که دیگران میگویند گوش ندهید،آنها هم به حرف شما گوش نخواهند داد. زمانی از روزتان را به مردم اختصاص دهید، در واقع به چیزی که آنها میگویند،گوش دهید؛ زمانی که به آنها گوش نمیدهید شما نخواهید فهمید که آنها چه میدانسته اند وچه چیزی به نفع آنها است لئونارد یک شنونده خوب است، و موفقیت‌های زیادی را با انجام این کار ساده به دست آورده است.

شما با ترویج و تبلیغ خود،صحبت را شروع میکنید:

آیا تا به حال کسی را دیده‌اید که مستقیما به سمت تعریف از خود، گام بردارد؟ “اوه سلام،اسم من جانی تالک است و من نویسنده کتاب چگونه دوستان خود را از دست میدهیم و رنجاندن مردم هستم،کتابم همراهم هست‌ایا میخواهید که آن را برایتان امضا کنم؟ و تو خواهی گفت:اوه، این مرد دیگر که بود؟!! من اورا همین الان دیدم و او کتابش را به من فروخت!! درنتیجه بیش از حد تعریف کردن از خودتان ،مخالف اهدافتان است اگر مشتاق پروژه‌های خود باشید،مردم نمیخواهند که به هیچ عنوان با شما صحبت کنند.

شما اغلب صحبت‌های کوتاه را انتخاب می‌کنید:

هر مکالمه از گفت و گوهای کوچک ساخته شده است مانند:هوا چه طور است؟ یا روز شما چگونه است؟ شما میخواهید که مردم را بشناسید و بهترین راه برای این کار‌ایجاد یک ارتباط و یا یک پیوند زود هنگام است. شما باید از یک جا شروع کنید، وقتی بحث‌های کوچک را رها میکنید و مستقیما به سراغ جزئیات کسب و کار میروید مردم فکر میکنند که چرا اینگونه با من برخورد کرد؟ هرچیزی را که باعث برقراری ارتباط بین شما و دیگران میشوند را نگه ندارید؛ با صحبت‌های کوتاه ببن خود و دیگران احساس راحتی و آشنایی برقرار کنید و قبل از هرچیزی سعی کنید دیگران را بشناسید.

شما اغلب از دیگران در خواست کمک میکنید:

زمانی که برای اولین بار کسی را دیده‌اید و از او درخواست کمک میکنید، ممکن است تمایل به انجام این کارنداشته باشد زیرا شما آنها را در موقعیت بدی قرار داده‌اید زمانی که شما با افراد موفق تر صحبت میکنید ، این روش عمل نخواهد کرد.

شما هیچ چیزی را به دیگران نمیدهید:

زمانی که شما یک رابطه را‌ایجاد میکنید و به آن ارزش نمیدهید یعنی بدون‌ایجاد پایه و اساس شروع میکنید در این شرایط ساختار شما در حال فرو ریختن است و فرد،دیگر نمیخواهد بیشتر از این با شما در ارتباط باشد قطعا رابطه شما،ممکن است یک تا دوهفته طول بکشد اما ازبین خواهد رفت؛ ضعیف تر میشود و در نهایت سقوط میکند سپس شما نادیده گرفته میشوید و دیگر هرگز خبری از آنها به شما نخواهد رسید.

فقط وقتی در مورد چیزی نیاز دارید، با مردم صحبت می‌کنید:

آیا تا به حال دوستی داشته‌اید که برای مدت طولانی از او خبری نداشته‌اید و فقط زمانی که ماشین خود را خراب می‌کند یا زمانی که حساب بانکی خود را خالی کرده و به پول نیاز دارد،با شما تماس میگیرد؟ این همان دغل دوستانی هستند که در همه ی جمع‌های دوستانه ی خود حضور دارند، اما شما را دعوت نمی‌کنند اینها افرادی هستند که وقتی به چیزی نیاز دارند، فقط به شما تلفن می‌کنند.
آنها می‌دانند که می‌توانند از شما استفاده کنند وهر چیزی را از شما بخواهند اگر شما چنین فردی هستید، حدس بزنید چه اتفاقی می افتد؟ هیچ کس نمی‌خواهد با شما ارتباط داشته باشد. شما فقط دوستانتان را برای زمان‌های سختی میخواهید، نه در زمان‌های خوشی و خوبتان هنگامی که مردم این را متوجه شوند، از شما دوری خواهند کرد
.

شما متکبر هستید:

آیا تا به حال به افرادی برخورده‌اید، که زود متوجه شوید چقدر متکبر واز خود راضی هستند؟‌ایا دوست داشتید،بیشتر با آنها بمانید و آنها را بیشتر بشناسید؟آیا احساس کردید که آنها ترسناک هستند؟ اگر شخصی برای شما رعب آور باشد، نمی‌توانید به آنها نزدیک شوید و نمی‌توانید آنها را بشناسید .
اگر شما متکبر هستید، هیچ کس نمی‌خواهد بداند شما چه کسی هستید، زیرا فکر می‌کنند:”این فرد فقط به خودش فکر میکند .همیشه در مورد کارهای بزرگی که انجام داده اند، صحبت می‌کند و هرگز لحظه‌ای را برای گوش دادن به دیگران صرف نمیکنند، متکبر نباشید
.

در مکالمات، همیشه اختیار زمان و بحث در دست شماست:

هنگامی که دیگران را نادیده میگیرید، آنها را علیه خود وارد یک جبهه میکنید؛ بعضی‌ها فکر می‌کنند،لئونارد فقط یک مرد آرام است، اما پس از شناختن او، متوجه خواهید شد، بیشترین کاری که انجام می‌دهد، گوش دادن به شماست، تا اطمینان حاصل کنید که او درک می‌کند چه کسی با او صحبت می‌کند. این باعث می‌شود او یک ارتباط دهنده بسیار موثر باشد، حتی اگر او زیاد حرف نزند.

دلتنگ میشوید:

اگر شما کسی هستید که همیشه در حال گزافه گویی است؛ چه زمانی می‌خواهید درباره کارهای خوب دیگران صحبت کنید؟ اگر دائم در حال صحبت کردن درباره خود باشید، اطرافیان شما گوش دادن به شما را متوقف می‌کنند.

شما تنها برای نتیجه ی اهداف خودتان اهمیت قائل میشوید:

همه ما برای اهدافمان، پایانی را تصور کرده‌ایم من می‌خواهم تبدیل به یک سخنران مشهور بین المللی شوم که در سراسر جهان سفر می‌کند، به مردم کمک می‌کند تا صدای خود را پیدا کنند و به اشتراک بگذارند.‌ایا تا به حال کسانی را دیده‌اید که تنها بر هدف نهایی خود متمرکز بوده اند؟ آنها برای رسیدن به هدف خود از هیچ کاری دریغ نمیکنند؛ دروغ، تقلب، دستکاری، سرقت، هر چه باشد.
نکته بعدی، این است که این افراد ممکن است به هدف خود برسند یا نرسند، اما در این مسیر آنها تمامی روابط فردی خود را برای رسیدن به این هدف کاملا از بین می برند و همیشه در نوک پیکان اشاره قرار میگیرند، اما آنها کاملا بی رحم هستند، آنها هیچ دوستی ندارند، و آنها در شب به تنهایی در رختخواب خود گریه می‌کنند، زیرا هیچ کس نمی‌خواهد کاری با آنها داشته باشد
.

احساس ارزشمند بودن

برخی از انسان‌ها با وجود عدم بهره مندی از بعضی چیزها مثل پول، چهره ی زیبا و یا ارتباطات اجتماعی گسترده، همیشه انرژی و اعتماد به نفس خاصی دارند. حتی شکاک ترین انسان‌ها هم نمی‌توانند در برابر این شخصیت‌های جذاب مقاومت کنند و از خود ترشرویی نشان دهند. اینگونه آدمها در هر محفلی می‌درخشند؛ همان‌هایی که برای کمک، راهنمایی و مصاحبت، اولین گزینه ی هر کسی خواهند بود.

شخصیت آنها به گونه‌ای است که همه را به این پرسش وا می‌دارد:«او چه چیزی دارد که من ندارم؟ چه چیزی او را تا این حد جذاب می‌کند؟» اما واقعاً تفاوت آنها با دیگران چیست؟ احساس ارزشمند بودن آنها از درونشان نشأت می گیرد. اینگونه افراد هیچ گاه به دنبال تأیید دیگران نیستند، چون آنقدر اعتماد به نفس دارند که آن را در خودشان پیدا می‌کنند.
عادات خاصی وجود دارند که شخصیت‌های جذاب و با اعتماد به نفسی مثل این برای حفظ دیدگاه سازنده‌ی خود به صورت روزانه به کار می بندند. برخورداری از چنین اعتماد به نفسی زاییده ی شانس نیست. پس وقت آن فرا رسیده است عادات اینگونه افراد را مطالعه کنید، بلکه بتوانید از آنها به نفع خود بهره ببرید و اعتماد به نفس تر و جذابیت بیشتری برای خود خلق کنید
.

 

برچسب ها : توانمندسازان ذهن لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان هزینه درمان لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان شبیه سازی ذهن دکتر تقی زاده درمان لکنت زبان توانمندسازی ذهن مرکز توانمندسازی ذهن دکتر محمد احسان تقی زاده

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام