گفتار طبیعی چیست

مدیر خرداد ۹۷ ({{ avg }})

گفتار طبیعی چیست : از نظر پروفسور محمداحسان تقی زاده، گفتار طبیعی یا بهنجار، وضعیتی است که متناسب با استانداردهای گفتاری است.

در حقیقت گفتار نرمال از مجموعه ای از مهارت های گفتاری و مهارت های روانشناختی و توانمندی‌های گفتاری و روانشناختی تشکیل شده که همه افراد از نظر گفتاری در یک پیوستار قرار ندارند برخی‌ها در حد اعلا می‌تواند، سخنرانی کنند کلام سلیس و روشن دارند و برخی کمتر.

گفتار طبیعی چیست

برخی‌ها غیرعادی حرف می‌زنند و برخی تودماغی و برخی در صحبت‌شان یک مقداری ترس و دلهره یا کمرویی و خجالتی بودن و یا سایر مولفه‌های روانشاختی منفی را نشان می‌دهند، برخی‌ها علاوه‌بر اینکه قشنگ صحبت می‌کنند، سایر مولفه‌های روانشاختی مثبت را نظیر اعتماد به نفس، خوش‌بیانی و معلومات بالا را دارند که البته موقعیت افراد، موقعیت شغلی، موقعیت تحصیلی، نوع تربیت، مهارت‌ها، اگاهی‌ها و دانایی‌ها و فضای ذهنی عزت نفس و اعتماد به نفس و همچنین سن و سال و جنس افراد می‌تواند در بحث گفتار طبیعی افراد دخیل و سهیم باشد.

  • لکنت چیست؟

لکنت، تکرار یا حالت تونیک یا قفل شدن و همچنین حالت کشیده گویی و کشش گفتاری است که کلمات یا بخشی از کلمات را فرد به طور غیرارادی با مشکل بیان میکند فردی که لکنت دارد وقتی صحبت می‌کند چشم‌ها و یا سرو گردن را کج می‌کند و با خودش کلنجار می‌رود.

وقتی گفتاری را بیان می‌کند با تنش صحبتی را مطرح می‌کند. به طور کلی صحبت های نامفهومی را دارد و آن قفل و کشس و تکرار یک کلمه یا بخشی از کلمات را دارد.

مرکز توانمند سازی ذهن  در زمینه ی خدمت مشــــاوره و روانشــــناختی به عنـــوان ( مرکز درمان لکنت زبان ) تأســــیس گردید .

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

 

 

برچسب ها : درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان دکتر تقی زاده درمان لکنت زبان توانمند سازی ذهن

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام