راهنمای مقیاس گرایش معنوی

مدیر فروردین ۹۷ ({{ avg }})

راهنمای مقیاس گرایش معنوی

 

تهیه کننده :

دکتر محمد احسان تقی زاده و آزیتا اسد پور

 

سال انتشار :1396

 

مقدمه

راهنمای مقیاس گرایش معنوی : عرفان نوعی روش برای حصول به حقیقت است که بر این فرض بنا شده که عقل و حواس پنجگانه به دلیل خطاهای ادراکی قابل اتکا و به تنهایی قادر به درک حقیقت نیستند و از این رو به نوعی تلاش برای ادراک بی واسطه خقایق نیاز است که بدان عرفان می گویند. در عرفان های منتصب به ادیان حقیقت وجود خداست و رسیدن به او غالبا از طریق زهد (و جذبه ) است .

توجه به امور معنوی ،زهد و پرهیزکاری و بی اعتنایی به امور مادی و انصراف و بی توجهی به دنیا از ویژگی های عمومی مذاهب و ادیان است. در برخی ادیان نشانه های این مطلب اندک است، ولی در بعضی آیین ها مانند مسیحیت و آیین بودایی و تائوگرایی و دیگر آیین ها این مطلب قوی تراست.

راهنمای مقیاس گرایش معنوی

در تورات و انجیل و قرآن و کلمات بودا ،لائوتسه ،مانی و مزدک نیز چنین مطالبی به و فور یافت می شود  به باور بسیاری عرفان زاییده و مولود دین است ،به تازگی این باور وجود دارد که عرفان (که کشف سوالات اساسی بشریت توسط احساسات است)مادر دین است .

با این توجیه که عرفان متعلق به قشر خاص و معدودی از افراد جامعه بشری است که با گوشه گیری و ریاضت و گذشتن از نفسانیات و تکیه بر احساسات و امور ماورایی به این مهم می رسند ،ولی دین همان عرفان است که برای پذیرا شدن توسط عده بیشتری از افراد جامعه سخت گیری های عرفان در آن کاهش یافته و از طرف دیگر دلایل و توجیهاتی به ظاهر منطقی برای امور عرفانی که تنها بر اساس احساسات پایه ریزی شده به ان افزوده ده ،گوی سبقت را از باور نخست ربوده است.

برای استفاده از این مقیاس به آدرس سایت موسسه آزمون‌یار پویا مراجعه کنید.

www.azmonyar.com

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

 

برچسب ها : توانمند سازی ذهن درمان لکنت زبان دکتر تقی زاده درمان قطعی لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام