راهنمای مقیاس رشد عاطفی

مدیر فروردین ۹۷ ({{ avg }})

 

مقیاس رشد عاطفی

 

تهیه کننده:

دکتر محمد احسان تقی زاده

فرزانه موسی زاده

 

سال انتشار:1396

مقدمه

راهنمای مقیاس رشد عاطفی : فکر و احساس عوامل دوگانه در تصمیم گیری هستند که در واقع احساس نیروی محرک و برانگیزاننده فکر است. هر فکری را که می خواهیم جامه عمل بپوشانیم ، باید به وسیله احساس یا تمنایی مانند عشق یا هیجان برانگیخته و فعال شود که به آن هوش عاطفی می گوییم .

((دانیل گلمن)) هوش عاطفی را به دو طبقه فردی و اجتماعی تقسیم می کند، عناصر فردی شامل خودآگاهی ، خود کنترلی و خود انگیزشی است و عناصر اجتماعی شامل همدلی (مدیریت روابط) و مهارت های اجتماعی است (کادمن و بریور،2001) .

راهنمای مقیاس رشد عاطفی

هر ارتباطی می تواند احساس خوب ، خوب تر ،بد یا بدتر داشته باشد .باید دید که پس از چنین برخوردی چه بر جای می ماند و در این دادوستد احساسات چه هزینه ای را بابت احساس خود پرداخت کرده ایم و اگر در پایان روز جمع بندی کنیم درمی یابیم که چه روزی داشته ایم (خوب یا بد)

شور و سرور حیات از تماس و ارتباط خالصانه و پاک انسانی و به ویژه از رابطه سرشار از عشق  داده می شود.همه به یکدیگر محتاجیم و بی نیاز از هم نیستیم و این احساس ضرورت و التزام می تواند به صورت عامل بیدارکننده درآید و هشدار دهد که باید دیگران را هم در دایره خودی ها گنجاند و جزء ((ما)) شمرد .

در این پژوهش گروه نمونه شامل 40 نفر از پرسنل بخش آنژیوگرافی بیمارستان مرکز قلب تهران شامل پرستاران و پزشکان است که بعد از توضیح در مورد هدف های مورد مطالعه ، مایل به شرکت در مطالعه شدند.

برای استفاده از این مقیاس به آدرس سایت موسسه آزمون‌یار پویا مراجعه کنید.

www.azmonyar.com

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

برچسب ها : توانمند سازی ذهن درمان لکنت زبان دکتر تقی زاده درمان قطعی لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام