راهنمای مقیاس حسرت

مدیر فروردین ۹۷ ({{ avg }})

راهنمای مقیاس حسرت

تهیه کننده :

دکتر محمد احسان تقی زاده

زهرا طاهریان

سال انتشار : 1396

 

راهنمای مقیاس حسرت : حسرت به معنای دریغ و افسوس و در حقیقت به مفهوم تاسف غصه خوردن بر چیزی است که از دست رفته است.انسان  در این هنگام  به جهت از دست دادن چیزی و عدم کاربرد به موقع چیزی که از دست رفته پشیمان می شود.

این واژه در قرآن و فرهنگ قرآنی با همین مفهوم به کار رفته است.نا گفته نماند که حسرت به معنای افسوس و دریغ برای از دست دادن چیزی به کار می رود که به نظر ناظر آن امر محبوب و مطلوب و پسندیده بوده است که نتیجه آن در بسیاری از موارد حزن و اندوه است ،البته صفت پشیمانی که به معنای ندامت و بازگشت و توبه است .

راهنمای مقیاس حسرت

پشیمانی پیش از ضایع شدن فرصت و در پی دستیابی  به بصیرت اتفاق می افتد و فرد می تواند بازگردد و به بازسازی اعمال و رفتار خویش بپردازد اما حسرت زمانی اتفاق می افتد که فرصت ها از دست رفته و امکان بازسازی وجود ندارد و دیگر جایی برای ندامت و پشیمانی هم نیست.

مهمترین عواملی که قرآن از آن ها به عوامل غفلت زا یاد می کند که وجبات حسرت را در قیامت برای کافران ،مشرکان و منافقان فراهم می آورد ، عواملی هستند که آدمی را از حق و حقیقت دور می سازد و در حوزه بینشی و نگرشی آنان تاثیرات بدی به جا می گذارد.

حسرت نام گلی است که در ماه آخر زمستان به زیر برف روید و گل کند .پیازی خرد دارد و برگش به برگ زنبق مانند است و گلی به رنگ سرخ روشن و گاه زرد روشن و گاه سپید دارد و از آن وی را حسرت گویند که وی آرمان دیدار بهار دارد لیکن هیچ گاه بهار را نبیند. 

برای استفاده از این مقیاس به آدرس سایت موسسه آزمون‌یار پویا مراجعه کنید.

www.azmonyar.com

 

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

برچسب ها : دکتر تقی زاده درمان قطعی لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان لکنت زبان توانمند سازی ذهن

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام