راهنمای مقیاس حسادت بزرگسالان

مدیر فروردین ۹۷ ({{ avg }})

مقیاس حسادت

بزرگسالان

 

تهیه کننده :

دکتر محمد احسان تقی زادهه

الهام شمس

 

 

سال انتشار: 1396

 

مقدمه

راهنمای مقیاس حسادت بزرگسالان : حسادت یکی از شایعترین هیجانات انسانی است که مستقیما به روابط بین افراد مربوط می شود . عده ای از روان شناسان معتقدند که حسادت نتیجه آن است که فرد احساس آشفتگی ،ضعف ، ناتوانی ،پوچی،آسیب پذیری و ترس شدید می کند.

راهنمای مقیاس حسادت بزرگسالان

انسان حسود علاوه بر این که آنچه دیگری دارد را می خواهد خواهان آن است که طرف مقابلش اصلا آن چیز را نداشته باشد و از ناراحتی و نداری طرف مقابلش احساس رضایت می کند . ریشه حسادت ترس و ریشه ترس نا امنی است . فرد حسود دچار خودخوری می شود و پیش از آنکه دیگران به او آزار برسانند به خودش آزار می رساند .

به قول سقراط ((شخص حسود از چاقی دیگران لاغر می شود )). اگر حس حسادت به ندرت و با توجه به موقعیت های خاص به سراغ ما بیاید حسی طبیعی است و می تواند در رابطه مثبت هم به وجود بیاید .

حسادت یک احساس عاطفی است

حسادت یک احساس عاطفی است و برخی از دانشمندان معتقدند غریزی است و در میان نوع انسان سابقه ای دیرینه دارد. حسادت در افراد مختلف شدت و ضعف دارد ، لیکن بزرگسالان به دلیل موقعیت اجتماعی این احساس را کمتر از کودکان نشان می دهند .

((گورنیه ))و ((روسو)) معتقدند حسادت احساس منفی است که با دیدن امتیازی که نداریم یا آرزو دارییم فقط ما داشته باشیم ،به ما دست می دهد .

حسادت یک واکنش ذهنی نامطلوب اجتماعی  است که از مقایسه با مزایای دیگران در حوزه های ارتباط شخصی ساخته شده است وهر کجا که مردم خود را با دیگران مقایسه کنند و احساس کنند که از آنها کمترند حضور دارد. یافته ها حاکی از آن است گه با افزایش سن حسادت و بد خواهی و کینه ورزی و نابرابری گریزی افزایش می یابد.

برای استفاده از این مقیاس به آدرس سایت موسسه آزمون‌یار پویا مراجعه کنید.

www.azmonyar.com

درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی در مرکز توانمندسازی ذهن دکتر تقی زاده

برچسب ها : درمان لکنت زبان مرکز توانمند سازی ذه دکتر تقی زاده شبیه‌سازی ذهن لکنت زبان شیوه های درمان لکنت

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام