داروهای ضد اضطراب

مدیر فروردین ۰۰ ({{ avg }})

همانگونه که از نام آن ها پیداست، داروهای ضد اضطراب، سطح اضطرابی که شخص تجربه می کند را کاهش داده و باعث افزایش احساس راحتی می شوند. این داروها فقط جهت کاهش تنش عمومی در افرادی که مشکلات موقتی را تجربه می کنند تجویز نمی شوند بلکه برای کمک در درمان اختلالات اضطراب خیلی جدی نیز تجویز می شوند. (زیتو، ۱۹۹۳)

داروهای ضد اضطراب از قبیل زاناکس و واليوم بیشتر از سایر داروها توسط پزشکان تجویز می شوند. در واقع بیشتر از نیمی از خانواده های آمریکایی کسی را دارند که یا این قبیل داروها را مصرف کرده یا در حال حاضر مصرف می کند. با وجود رواج داروهای ضد اضطراب، آن ها خطراتی نیز به همراه دارند و می توانند تعدادی اثرات جانبی بالقوه جدی را به وجود آورند.

برای نمونه می توانند باعث خستگی شده و در استفاده طولانی مدت به وابستگی منجر شوند. به علاوه بعضی از داروهای ضد اضطراب وقتی به همراه الكل مصرف شوند می توانند مهلک باشند. مجادلات خیلی مهمی درباره ی استفاده از آن ها جهت جلوگیری از اضطراب وجود دارد. اغلب رویکردهای درمانی در حوزه مسایل روان شناختی، در كل اضطراب را به عنوان علامتی که نشان دهنده ی وجود مشکلات دیگر است، می نگرند. بنابراین احتمالا داروهایی که اضطراب را کاهش می دهند، سایر مشکلات را پنهان می کنند. در نتیجه شاید افراد به جای رو به رو شدن با مشکلات زیرین، از طریق استفاده از داروهای اضطراب آن ها را پنهان می کنند.

 

درمان اضطراب توسط دکتر تقی زاده

ما در مرکز توانمندسازی ذهن برای مراجعین دارای لکنت زبان که اضطراب و استرس هم دارند با چند تمرین و تکنیک به کاهش و رفع این مشکل ذهنی در انها کمک میکنیم. و به نظر جناب پروفسور محمد احسان تقی زاده لکنت و مسائلی ذهنی نیازی به درمان دارویی ندارند و با درمان ذهن میشود تمامی مشکلات را حل کرد.

برچسب ها : درمان رایگان اضطراب

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام