تاثیر رشد اجتماعی در زندگی

مدیر فروردین ۰۰ ({{ avg }})

هرچند که تغییرات جسمی دوران بزرگ سالی بازتاب ماهیت کمی رشد است، رشد اجتماعی، کیفی و بسیار عمیق است. افراد در این دوره، معمولا اقدام به یافتن کار و حرفه، ازدواج و تشکیل خانواده می کنند ورود به بزرگ سالی اولیه معمولا با ترک خانه و ورود به بازار کار مشخص می شود.

افراد اهداف زندگی خود را در خیال می پرورند و شغل خود را انتخاب می کنند. معمولا محور اصلی زندگی آن ها کارشان است، که جزء مهمی از هویت را تشکیل می دهد. افراد در اوایل چهل سالگی، ممکن است زندگی خود را نقد کنند، که این حالت با عنوان گذار میان سالی شناخته می شود. باور به این که زندگی به پایان خواهد رسید، اثر روز افزونی بر تفکر آن ها خواهد داشت و ممکن است دستاوردهای گذشته خود را زیر سوال ببرند (گولد، ۱۹۷۸)، افراد هنگام مواجهه با نشانه های جسمی افزایش سن و احساس نارضایتی از زندگی، حالتی را تجربه می کنند که بحران میان سالی نامیده می شود.

در بیشتر موارد، ورود به میان سالی آرام است. بیشتر ۴۰ساله ها زندگی و دستاوردهایشان را به اندازه کافی برای گذار آرام به میان سالی مثبت می بینند. برای آن ها ۴۰ و ۵۰ سالگی غالبا دوره ای لذت بخش است. این افراد به جای تاکید بر آینده بر زمان حال تمرکز کرده و روابط آن ها با خانواده و دوستان شان و گروه های اجتماعی دیگر اهمیتی تازه پیدا می کنند.

سر انجام این که افراد در خلال مراحل پایانی بزرگ سالی، زندگی خود و دیگران را بیشتر می پذیرند و کم تر با مشکلات آزار دهنده رو به رو می شوند. آن ها این حقیقت را می پذیرند که مرگ اجتناب ناپذیر است و سعی می کنند قبول کنند که دستاوردهایشان به زندگی آن ها معنا داده است. هم چنین ممکن است افراد برای اولین بار به خودشان برچسب سالمند بزنند و احساس خردمندی و دانایی را در خود پرورش دهند. احساس کنند آزادتر هستند و از زندگی خود لذت ببرند.

برچسب ها : تاثیر رشد اجتماعی در زندگی

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام