لکنت زبان و بازسازی ساختار گفتار

مدیر بهمن ۹۹ ({{ avg }})

برای بزرگسالانی که لکنت زبان دارند ، درمانهای رفتاری مبتنی بر تغییر ساختار گفتار و انواع مختلف آن (مانند گفتار طولانی مدت و گفتار روان) شواهد قابل توجهی در مورد اثربخشی دارند.و در حال حاضر "مراقبت استاندارد برای بزرگسالانی که لکنت دارند" در نظر گرفته می شوند. درمان بازسازی گفتار شامل تعدادی تغییر در گفتار است.

تولید ، از جمله تغییرات در تنفس ، آوایی و بیان. الگوی گفتاری با سرعت کم آموخته می شود و شرکت کننده معمولاً آن را شکل می دهد تا جایی که ممکن است طبیعی باشد و در عین حال سطح لکنت پایین را حفظ کند. این نوع روش برای کنترل لکنت برای چندین دهه استفاده شده اینگام، 1984؛پکمن، اونسلو، ریچارد، ون دورن، 1996) با این حال ، درمان های بازسازی گفتار دارای زمینه برای بهبود است ، با گزارش عدم موفقیت در حفظ درمان و گزارش های کیفی مورد نیاز تمرین سنگین ، افزایش یافته است بار شناختی و احساس تفاوت در مقایسه با سخنرانان مسلط.

علیرغم این مسائل ، اثر بهبودی الگوی گفتاری بر لکنت و توانایی آن در کنترل رفتار جذاب است. بنابراین ، تحقیق مداوم در مورد چگونگی بهبود اثربخشی و کارایی بازسازی ساختار گفتار مهم است. با این حال، یک مانع برای بهبود درمان بازسازی گفتار، درک محدودی از اینکه چطور لکنت با الگوی گفتار در هنگام گفتار خود به خود کاهش می یابد ، محدود است. درک بهتر این مکانیسم (یا مکانیزم ها) به درمان ها امکان می دهد تا اجزای بازسازی گفتار را که به کاهش لکنت کمک می کنند ، هدف قرار دهند. برای این منظور ، مطالعه حاضر با هدف بررسی ترال آوایی در اثرات مفید بازسازی گفتار انجام شده است.

برچسب ها :

فرم ارسال دیدگاه

Haseebullah
اسفند ۹۹

لکنت زبان دارم

نسیمه صادقی
اردیبهشت ۰۰

سلام من لکنت دارم و نمی‌دانم از چند سالگی دچار شدم ولی خودم میفههم از 12 سالگی پی بردم

مدیر
خرداد ۰۰

با پذیرش تماس بگیرید تا راهنمایی تون کنند
09120576846
02188677071

مريم پ
تیر ۰۰

سلام، پسر ١٧ ساله اي دارم، از سن پايين شروع شد و كلاس گفتار درماني كه بردم ولي اخرش اين شد كه بقيه ش بستگي به جو خانه و خانواده و اطرافيان داره كه مراعات كنن، خلاصه هنوز هست ، خواستم راهنمايي كنيد

مدیر
تیر ۰۰

سلام

با روش شبیه سازی ذهن به صورت کامل درمان میشن

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

09120576846

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام