زبان چگونه موجب ارتباط می شود

مدیر دی ۹۹ ({{ avg }})

نشانه ها و علائم ارتباطی حیوانات

بیشتر حیوانات نشانه ها یا علایم ارتباطی دارند. پرندگان به هنگام احساس خطر فریاد می کشند و اوازهای کمک خواهی میخوانند . حتی صداهای جفت خواهی حیوانات از صداهای احساس خطر آنها تمیز داده می شود . مثلا گربه ها هنگام زمستان که فصل جفت گیری آنهاست صداهای خاصی تولید می کنند.همه این علائم برای بقاء و زنده ماندن گروه ارزش بسیار زیادی دارد.

 

علائم ارتباطی در انسان ها چه گونه است

نشانه ها و علائم ارتباطی در مورد انسان به حد اعجاز گسترده است.مقایسه تعداد صداهایی که انسان ها تولید می کنند با آنهایی که حیوانات به کار می برند نشان می دهد که صدای حیوانات بیشتر مکانیکی و بیانگر یک واکنش است در صورتی که صداها و علائم مورد استفاده انسان بیانگر تفکر و اندیشه است.

 

رشد  زبان کودک

اعتقاد بیشتر روانشناسان بر این است که رشد زبان کودک مثل رشد هوش اوست. به این معنی که از عینی به انتزاعی پیش می رود . این ادعا براساس بررسی هایی است که از اجتماعی شدن کودک بعمل می آید. در زبان لاتینی کودک به کسی گفته می شود که حرف نمیزند.

بنابراین یادگیری زبان قدم بسیار مهم و موثری در رشد فردبه حساب می آید. در واقع زبان است که به کودک اجازه می دهد تا در اجتماع زندگی کند. زندگی پر محتوا ، گوناگون، پر ماجرا و حتی راحتی داشته باشد . بزرگتر ها نیز به وسیله زبان ارتباط برقرار می کنند. به کمک زبان و حافظه است که می توانید شناخت های گذشتگان را یاد بگیرید و به آیندگان انتقال دهید. بازهم به کمک زبان است که از دوباره کُاری ها جلوگیری بعمل می اوریم.

 

صدا در آوردن:

کودکان از همان لحظه تولد توانایی تولید صدا را دارند یعنی کودکان از همان ابتدا می توانند صداهای مختلفی تولید کنند . اما صداهای آنها روشن نیست وپیامی در بر ندارد.چند هفته باید سپری شود تا همین صداها بتوانند هیجان های اورا بیان کنند از جمله ناراحتی و ترس و خستگی و ... صدا بعنوان وسیله ارتباط نیز به حساب آمده است . پس از تولد کودک خیلی زود می تواند ازصداهایی که تولید می کند بهره بگیرد. در این دوره کودک به صداهایی که تولید می کند خیلی حساس است و سعی می کند آنها را دوباره تولید کند.

برچسب ها : زبان لکنت زبان ارتباط کلامی

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام