لكنت متوسط چیست

مدیر آذر ۹۹ ({{ avg }})

فردی با درجه لکنت زبان متوسط که بین سنین ۳-۱۳ سالگی است دو ویژگی مهم دارد که او را از کودک بالکنت اولیه متمایز می سازد. اول، او شروع به ترس از لکنت می کند، برخلاف لکنتی های اولیه که معمولا ناکام، ناامید، هیجان زده و یا رنجیده خاطر می شوند. دوم، او به ترس هایش از لکنت با ظهور اجتناب از آن واکنش نشان می دهد، چیزی که فرد در لكنت اولیه هرگز انجام نمی دهد. این علائم جدید به تدریج با تجارب منفی لکنت برای شخص لکنتی ظاهر می شوند.

برای مثال او گیر می کند و احساس درماندگی می کند، شنونده ها به این حالت با ناراحتی یا مسخره کردن پاسخ می دهند و این به تناوب اتفاق می افتد و او بیشتر می ترسد. اگرچه لکنتی های متوسط هم هنوز تکرار می کنند و می کشند، عمده ترین و قابل توجه ترین رفتارهای اصلی، گیرها هستند. گیرهای کودکان بالکنت متوسط با افزایش تنش رشد می کند که شروع این رفتارها در لکنت اولیه بود. یک کودک مرحله لكنت متوسط معمولا با توقف جریان هواء آواسازی، حرکت یا هر سه آنها و سپس تلاش برای به دست آوردن دوباره گفتارش دچار لکنت می شود و لكنتش دیگر او را خیلی متعجب نمی کند. در عوض، با در نظر گرفتن صدا و رفتارش در موقعیتهای معین، می تواند لکنتش را پیش بینی کند

 

ویژگی های لکنت متوسط:


١. شایع ترین رفتارها، گیرها هستند. او ممکن است دارای تکرار یا کشیده گویی باشد.
٢. لکنتیها از رفتارهای تقلایی برای خلاصی از گیرها استفاده میکنند.
٣. به نظر می رسد که فرد دارای لکنت گیرها را پیش بینی می کند و اغلب رفتارهای اجتنابی را قبل از کلمات ترسیده شده به کار می برد.
او همچنین موقعیت های مشکل را پیش بینی می کند و گاهی اوقات از آنها اجتناب می کند.
۴. ترس قبل از لکنت، دستپاچگی حین لکنت و خجالت بعد از لکنت، ویژگیهای این درجه از لکنت اند.

 

لکنت اولیه چیست؟

برچسب ها : لکنت متوسط درمان لکنت لکنت درمان لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام