کمبود کدام ویتامین باعث لکنت زبان می شود

مدیر شهریور ۹۹ ({{ avg }})

 

کمبود کدام ویتامین در بدن سبب لکنت زبان میشود؟

تمرین ها و تکنیک هایی که بر اساس علوم شناختی و روانشناسی و علوم شبیه سازی ذهن که مبدع آن در ایران و جهان (محمد احسان تقی زاده) می باشد در حقیقت مبدع شبیه سازی ذهن در جهان رابرت سورث است که ما این بحث را روی لکنت زبان آوردیم همواره می گوئیم که لکنت زبان چند وجهی است به هر حال در بیماری های روان فیزیولوژیکی یا سایکوسوماتیک روان روی جسم و جسم روی روان تاثیر می گذارد و رابطه مستقیم دارند. پس نمی توان گفت علت لکنت زبان به دلیل کمبود برخی ویتامین ها در بدن است ولی با انجام تمرین و تکنیک هایی که ما ارائه می دهیم باعث می شود انتقال دهنده عصبی نوراپی نفرین سروتونین در بدن افزایش پیدا کند که باعث شادی میشود که در واقع این انتقال دهنده ضد افسردگی نیز هست و همچنین کورتیزول را پایین می آورد با پکیج درمانی-آموزشی ما که جنبه روانشناختی و افزایش مهارت های گفتاری دارد فرد حال خوبی پیدا میکند، هم سروتونین بالا می‌رود و هم کورتیزول پایین می آید.

سوال پیش آمده این است که چه چیزهایی می تواند این هورمون ها را بالا و پایین کند؟ ماساژ و مصرف برخی ویتامین ها می تواند این کار را انجام دهد. برای مثال کسانی که کمبود منیزیوم دارند باید موز و حبوبات و غذاهای دریایی مصرف کنند و همچنین ورزش، خنده، شادی و تبسم، تمرین ها و تکنیک ها و تصویرسازی های ذهنی و کدگذاری هایی که ما داریم انجام میدهیم سبب افزایش سروتونین و کاهش کورتیزول می شوند.

همه اینها می تواند تاثیرات خاص خودش را در ذهن داشته باشد و ذهن تاثیر خودش را بر روی مغز بگذارد و مغز به واسطه انتقال دهنده های عصبی سروتونین را افزایش داده و کورتیزول را پایین بیاورد. پس می‌توانیم این چنین بگوییم که منشاء لکنت زبان همان ترس ها و یادگیری مشاهده ای است ولی تمرین ها و تکنیک های ما می تواند به بالا رفتن انتقال دهنده های عصبی مثل دوپامین، سروتونین و همچنین در کاهش هورمون استرس مثل کورتیزول تاثیر داشته باشد.

البته مصرف مواد غذایی و میوه ها در سلامتی و بر روی هورمون ها و همچنین بر انتقال دهنده های عصبی تاثیر دارند اما به طور قاطع عرض می نمایم که تمرین ها و تکنیک های مرکز توانمندسازی ذهن است که می‌تواند تحول اساسی در فرد دارای لکنت زبان را ایجاد کند.

به طور خلاصه عرض میکنم که لکنت در اثر کمبود ویتامین خاصی نیست، ولی مصرف ویتامین ها برای تقویت جسم و بالا بردن ضریب سلامتی و سلامت جسمی تاثیر دارد و سلامت جسم روی روان تاثیر دارد. همانطور که سلامت روان روی جسم تاثیر دارد اینها ارتباط متقابل و تعاملی با همدیگر دارند.

برچسب ها : درمان لکنت زبان ویتامین و لکنت زبان لکنت زبان کمبود کدام ویتامین باعث لکنت زبان می شود

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام