آیا کرونا مانع درمان لکنت زبان می شود؟

مدیر شهریور ۹۹ ({{ avg }})

آیا کرونا مانع درمان لکنت زبان می شود

 

آیا کرونا مانع درمان لکنت زبان می شود؟

در پاسخ به کاربران سایت توسط دکتر محمد احسان تقی زاده: ترس و استرس مانع بزرگی برای رشد، آموزش و درمان در هر کاری است. اگر کرونا باعث ایجاد ناامیدی، احساس ناتوانی در شکست بیماری، فشار عصبی و روانی، خشم و کینه یا حالت افسردگی و کاهش اعتماد به نفس و ناتوانی جسمی در فرد گردد بدون تردید در مسیر درمان کامل خلل و مشکل ایجاد می‌کند.

تضعیف سیستم ایمنی بدن دو دلیل کلی دارد:

  • ضعف سیستم عصبی و نظام شناختی و روانی فرد
  • ضعف جسمانی

در اینجا نقش ذهن می تواند راه گشای مشکل باشد. زیرا ذهن، نظام شناختی، اندیشه و ادراک انسان سرنوشت سلامتی و بیماری آدمی را تا حدود بسیار زیادی تعیین می‌کند. زیرا شجاعت فکری و رفتاری، اعتماد به نفس بالا و مهارتهای ذهنی و گفتاری می‌تواند حال بد را به حال خوب تبدیل کند و روند درمان مراجعان مرکز توانمندسازی ذهن را تسریع و تسهیل کند.

تفکر مثبت، انجام راه کارهای مربوط به اعتماد به نفس بالا، خلاقیت فکری، کاهش استرس ها و اضطراب و ترس ها، انجام تمرین های روانشناختی و اجرای تکنیک های گفتاری همیشه، هرجا، با همه کس، با هر زبانی و در هر شرایطی (حتی المقدور) می تواند در جهت تقویت ذهن و گفتار کاملا موثر باشد و فرد را از بیماری کرونا به سلامتی عبور دهد. ارتباط متقابل ذهن و جسم اگر خوب درک شود، منبع قدرتمندی است. همانگونه که تغییر برنامه غذایی در سلامت جسمی و روانی موثر است.

تغییر تفکر و رفتار و گفتار بر سلامتی ذهن و جسم نیز موثر است. گشودن پنجره ذهن به سمت مثبت ها و خوبی ها و باز کردن روزنه دل به سمت نیکی و مهربانی، اتفاقات خوبی را در زندگی ما رقم میزند. معنویت درمانی، دعا درمانی و معنا درمانی هم در بهبود سلامت جسمی و هم ذهنی کارگشاست.

تصویر سازی ذهنی مثبت یکی از راهکارهای درمان جسمی و روانی است. تاثیر تصویرسازی ذهنی مثبت طبق پژوهشهای علمی دانشمندان تاثیر فوق‌العاده‌ای بر دستگاه عصبی مرکزی (عصب‌ها) دارد. بر دستگاه بیوشیمیایی و جلوگیری از رشد و تکثیر غیرعادی سلول ها موثر است (ایمنی شناسی) و جلوی خیلی از بیماری‌ها از حساسیت (آلرژی) تا سرطان را بگیرد.

این پیشرفت ها از طریق MRI و FMRI قابل اندازه‌گیری است. به قول دکتر مارتین راسمن التیام از آن جهت صورت خارجی پیدا می‌کند زیرا وحدت و انسجام ما در تمام سطوح، از سطح سلول گرفته تا روانشناختی، پیوسته در معرض تغییرات زندگی است و ما مانند همه موجودات زنده به ثبات و دوام احتیاج داریم تا بتوانیم زندگی کنیم. اگر از این توانمندی برخوردار نبودیم که اشکالات درون خود را ترمیم کنیم و اگر توان بازسازی نداشتیم، زندگیمان نمی‌توانست ادامه دار باشد.

به راه های مختلف زندگی یک فرآیند ادامه‌دار التیام است. انسان در میانه تغییر به سوی تعادل پیش می‌رود. لازم به ذکر است استفاده از شیوه های نوین شبیه سازی ذهن، تصویر سازی ذهنی و روانشناختی به معنای بی نیازی از دارو و پزشک نیست. درمان لکنت زبان نیز از این قوانین علمی روان شناختی کمک میگیرد. زیرا درمان های روانشناسی مدرن و انسان مدار تاثیرات شگرف خود را در درمان و ارتقای سطح سلامت ذهنی و بهداشت روانی را ثابت کرده است.

برچسب ها : درمان قطعی لکنت زبان درمان تضمینی لکنت زبان لکنت درمان لکنت زبان کرونا

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام