مدارک و شواهد برای کمبود درک ریتم در کودکان دارای لکنت زبان

مدیر خرداد ۹۹ ({{ avg }})

چکیده :

لکنت زبان نوعی اختلال رشد عصبی است که بر زمان بندی و جریان ریتمیک تولید کفتار تاثیر می گذارد. هنگامیکه گفتار با یک سیگنال قدم زدن ریتمیک خارجی ( بعنوان مثال یک مترونوم ) هماهنگ می شود ، حتى لکنت زبان به طور قابل توجهی کاهش می یابد ، نشان می دهد افرادی که لکنت دارند ممکن است مشکل داشته باشند . ریتمی درونی ایجاد ا میکند تا بتواند در گفتار آنها سرعت ببخشد.

برای بررسی این احتمال کودکانی که لکنت دارند و کودکان بطور معمول در حال رشد (17 نفر در هر گروه از 6 تا ۱۱ سال ) مقایسه شدند. یافته ها اولین اثبات اختلال درک اریتم را در کودکانی که لکنت دارند ارائه می دهد و از این نتیجه گیری حمایت می کند الكنت رشد ممکن است با کسری در پردازش ريتم همراه باشد.

 

معرفی :

لکنت زبان یک اختلال گفتار است که با تکرار اتفاق می افتد. تکرار یا طولانی شدن اصوات ، هجاها یا کلمات که باعث مختل شدن جریان ریتمیک گفتار می شود، شروع لکنت زبان معمولا بین آن مشاهده می شود . از بین کودکانی که دچار لکنت هستند ۸۰ درصد بهبود می یابند. با وجود چندین دهه تحقیق رفتاری و تصویر برداری دقیق مکانیسم های ایجاد اختلال در گفتار در افرادی که لکنت دارند همچنان ناشناخته است.

یکی از ویژگی های بارز رفتار حرکتی ماهرانه مانند مسلط بودن تولید گفتار زمان بندی دقیق است . بسیاری از مدل های زمان سخنرانی این گفتار را پیشنهاد کرده اند، مانند سایر فعالیتهای حرکتی از لحاظ ریتمیک در زمان ساختار یافته است . نتایج تحقیقات نشان می دهد که حتی در طول تولیدات مسلط بزرگسالانی که لکنت زبان داشتند میزان گفتار معمولی کمتری داشتند و از الگوهای ریتمیک کمتری نسبت به بزرگسالانی که لکنت ندارند استفاده می کردند . به همین دلیل اختلافاتی در مقایسه با گروه کنترل در زمان تولید بخش های گفتار پیدا شد . كنت اظهار داشت که تفاوت اصلی بین افرادی که لکنت زبان دارند و مسلط صحبت می کنند در ظرفیت تولید ساختارهای زمانی می باشد. وی همچنین گفت : توانائی کاهش یافته در تولید موقتی است و الگوهای درک گفتار و تولید یک اختلال اساسی است یکی از پدیده های معروف این است که افرادی که لکنت زبان دارند هنگام همگام سازی سخنرانی خود با افراد مسلط ، مسلط تر می شوند.

نتایج نشان داده اند که افرادی که لکنت زبان دارند، ممکن است در مناطقی از مغز که از ادغام شنوائی و حرکتی پشتیبانی می کنند دارای نقص اتصال باشند.

مطالعات اخیر حاکی از آن است که کودکانی که دچار لکنت هستند در بخش ارتباط tional و ساختاری در شبکه BGTC در مقایسه با کودکان عادی همسن خود عملکرد ضعیفی دارند.

برچسب ها : درمان لکنت زبان لکت زبان درمان لکنت لکنت درمان تضمینی لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

منصورحسینی عچرش
خرداد ۹۹

دیدگاه خودم

Masome
خرداد ۹۹

Slam man 19salme valoknat zabaz daram baraie darmansh baid chikar konm

مدیر
خرداد ۹۹

با پذیرش تماس بگیرید تا راهنمایی تون کنند
09120576846
02188677071

ابوالفضل مالدار
تیر ۹۹

اگر میشود نام داروی لکنت زبان راهم بفرستید

مدیر
تیر ۹۹

هیچ دارویی لکنت رو درمان نمیکنه

پیشنهاد میکنم این پست رو بخونید

https://mindecenter.com/news.php?id=16

mahor
تیر ۹۹

کلاسهاتون عالیه اقای دکتر ،
در کلینیک شما قطعا لکنت درمان خواهد شد

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام