درمان لکنت زبان با شیوه‌ی جریان هوای غیرفعال

مدیر خرداد ۹۹ ({{ avg }})

ثابت شده است که عمل باز شدن تارهای صوتی عملی فعال است. این عمل نتیجه انقباض یک جفت عضله است از حرکات داخلی تارهای صوتی که در زمان ریلکس عضلات رخ می دهد. می دانیم که در عمل تنفس عادی، تارهای صوتی در حالت ریلکس قرار دارند و هیچ گونه گرفتگی فشاری بر آنها وارد نیست؛ بنابراین شیوای که اتخاذشده این است که فرد قبل از حرف زدن مقداری هوا به بیرون بفرستد.

این همان بازدمی است که تنفس معمولی انجام می شود و این عمل به نحوی انجام میشود که گویا فرد نمی خواهد حرف بزند و فقط آرام نفس می کشد. در این شیوه در حین تنفس عادی بعد از اینکه فرد در عمل بازدم مقداری هوا به بیرون فرستاد سخنش را آغاز می کند؛ با این کار مغز فریب داده می شود و فکر می کند که فرد فقط نفس می کشد و در این حالت دیگر گرفتگی پیش گفتار تارهای صوتی اتفاق نمی افتد. جریان هوای غیرفعال قبل از صحبت کردن تارهای صوتی را در حالت باز نگه می دارد و مانع قفل شدن آنها می شود.

هم چنین این جریان هوا اجازه نمی دهد عامل عصبی ایجاد لکنت به مغز برسد. اگر فرد لکنتی همزمان با استفاده کردن  از جریان هوای غیرفعال، اولین کلمه را هم آهسته و بدون عجله بگوید، همیشه می تواند لکنتش را متوقف کند. ترکیب این دو شیوه را "شیوه کامل "می گویند. (شوارتز، ترجمه بابا زاده، ۱۳۸۶).

برچسب ها : درمان لکنت زبان با شیوه‌ی جریان هوای غیرفعال درمان لکنت زبان لکنت درمان لکنت درمان قطعی لکنت زبان درمان تضمینی لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام