چگونه با کودکان درمورد کرونا صحبت کنیم؟

مدیر اسفند ۹۸ ({{ avg }})

 

یکی از دغدغه های خانواده های درمورد چگونگی مواجهه با سوالات کودکان درمورد کرونا ویروز جدید بدون نگرانی و استرس در آنان ایجاد کنیم است. اولین قدم برای مواجهه مهار کردن استرس و نگرانی و اضطراب در صحبت ها و رفتارهای والدین است.

نباید به گونه ای رفتار کنیم که کودک تصور کند جهان مکانی ترسناک است چرا که ممکن است در او سوالات و درگیری های ذهنی بیشتر شکل گیرد. در ابتدا سخنان کودک را با دقت و کامل گوش داده و دریابید چه اطلاعاتی در مورد ویروس شنیده است و سپس به سوالات او جواب داده و اطلاعات غلط را در او اصلاح کنید.

ترس واقعی کودک را ندید گرفته و اگر او به شدت ترسیده باشد به کودک فهمانیده که این یک ترس واقعی است و باید جدی گرفته شود. نباید به کودک بگوئیم همه چیز درست خواهد شد چرا که کودک به دلیل ترسی که دارد باور نمیکند. پس باید به صحبت های آنان با دقت گوش کنید و سپس نشان دهید که مسئله ای رعب آور است و این ترس در چهره تو پیداست. در مورد ترس های گذشته خود صحبت کنید که چگونه برطرف کرده اید.
به او بگوئی از آنجایی که با بیماری سرماخوردگی کمی متفاوت است در تمام جهان دانشمندان و پزشکان باهوش در حال مطالعه برای در امنیت بودن من و تو هستند.

با خرید محلول ضدعفونی کننده، الکل طبی 70 درصد و زلدست و دستکش و... به کودکتان بگوئی قبل از بازی حتا از وسایل ضدعفونی کننده استفاده کنند. تا جایی که می توانید نگذارید کودکتان با سایر کودکان بازی کند. از انجایی که کودکان زیر 10 سال به دلیل سیستم ایمنی بدن خوبی که دارند به این یماری ابتلا نمی شوند ولی میتوانند ناقل بیماری کرونا باشند.

برچسب ها : درمان کرونا کرونا kh ;v چگونه با کودکان درمورد کرونا صحبت کنیم؟ راه های پیشگیری از ابتلا به کرونا

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام