رهایی از تقصیر و سرزندش در کودکان

مدیر بهمن ۹۸ ({{ avg }})

 

رهایی از گناه و تقصیر

گناه و تقصير، احساسی بد در مورد چیزی است، چون فکر می کنید تقصیر شماست. و چون گناه و تقصیری که در درون انسان حفظ می شود، افراد را از احساس خوب دور نگاه می دارد، در این جا روشی ارائه می دهیم تا از گناه خلاص شوید و به گذشت و بخشش برسید.

با استفاده از بسته ای کارت، از هر نفر بخواهید با نوشتن موردی روی هر کارت شروع کند: «متأسفم از این که، احساس می کنم در این مورد، مقصر و گناه کارم چون...». پس از آن که همگی کارت های شان را نوشتند، آنها را بلند بخوانند (اگر همه موافقند). همه بدون اظهار نظر فقط گوش دهند. یک روش خواندن کارت ها، آرام خواندن آنها برای خودتان است. پس از خواندن، همه کارت های خود را جدا کنند، در حالی که آگاهانه از گناه و تقصیر خلاص می شوند.

 

تقصیر و سر زنش را با سنجاق به الاغ وصل کنید

در این جا، بازی سرگرم کننده ای وجود دارد که کل خانواده می توانند انجام دهند تا از انداختن تقصیر به گردن دیگران خلاص شوند: یک الاغ نقاشی کنید و آن را روی دیوار آویزان کنید. هر کس دم آن را بگیرد که نشان دهنده موقعیت یا فردی است که برای موضوعی مقصر است. همه چشم بسته ۳ بار بچرخند. سپس سعی کنند تا تقصیر و سرزنش را با چشم بسته به الاغ وصل کنند.

اگر کودکان نمی دانند که تقصير و سرزنش چیست، به آنها یاد آوری کنید: من آن را انجام ندادم، او آن کار را کرد، تقصیر مربی ام بود که شماره صفحه را به من نگفت، هرگز به من نگفتی آن کار را انجام دهم، اگر وقت شناس بودی و به موقع می آمدی، برنده می شدم، او آن را گم کرد، او آن را خورد و ... از این بازی به عنوان روشی مفرح و شوخی آمیز استفاده کنید تا نشان دهید که واقعا چقدر تقصیر و سرزنش صورت می گیرد. پس از یک بار بازی هرگاه می شنوید که فردی شخص دیگری را در خانواده - سرزنش می کند، فقط بگویید "عرعر".

برچسب ها : تقصیر و سر زنش رهایی از گناه و تقصیر

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام