کودک آزاری می تواند باعث تغییر در نورون های مغز شود

مدیر دی ۹۸ ({{ avg }})

 

چگونه کودک آزاری باعث لکنت زبان می شود؟

زمانی که کودک با آزار و اذیت والدین خود مواجه شود و مورد ضرب و شتم آنان قرار گیرد امکان دارد به دلیل ترس دچار لکنت زبان شود. بر اساس یک تحقیق جدید در دانشگاه مک گیل کانادا، بزرگسالانی که در کودکی قربانی کودک آزاری شده اند، لایه های پوشش دهنده غلاف میلین در مغزشان نازک تر است.

غلاف میلین یک پوشش محافظتی است که بر روی آکسون ها تشکیل می شود، از سلول محافظت می کند و کمک می کند تا سیگنال های الکتریکی کارا تر و بهتر فعالیت کنند.
میلین به تدریج در دوران کودکی شکل می گیرد و تا اوایل دوران بزرگسالی به بلوغ می رسد.

تحقیقاتی که در گذشته انجام شده بودند ناهنجاری هایی را در قسمت سفید مغز افرادی که در کودکی مورد کودک آزاری قرار گرفته بودند نشان داده اند.

محققان تصمیم داشتند تا تغییرات میکروسکوپی را که در مغز افرادی که مورد کودک آزاری قرار گرفته اند را بررسی کنند تا بفهمند چه اتفاقی در مغز رخ داده است.

 

پژوهشگران نمونه هایی از مغز سه گروه از افراد را که مرده بوند مورد مقایسه قرار دادند :

گروه اول افرادی بودند که خودکشی کرده و از افسردگی رنج میبردند و سابقه ی کودک ازاری داشتند. گروه دوم افرادی که افسردگی داشتند و خودکشی کرده بودند ولی سابقه ی کودک آزاری نداشتند. گروه سوم نیز افرادی بودند که از هیچ یک از بیماری های روانپزشکی را نداشتند و سابقه ی مورد آزار قرار گرفتن در کودکی نیز در پرونده شان نبود.

یافته ها نشان داد که ضخامت پوشش میلین در بخش قابل توجهی از الیاف عصب فقط در مغز افرادی که در کودکی مورد آزار قرار گرفته اند کاهش یافته است.

سواستفاده جدی از کودک در دوران کودکی با افسردگی،پرخاشگری،اضطراب،سوء مصرف مواد و خودکشی در ارتباط است.

برچسب ها : کودک آزاری باعث لکنت زبان می شود کودک آزاری چیست مقاله کودک آزاری

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام