تکنیک های ساده برای کاهش اضطراب و افسردگی

مدیر دی ۹۸ ({{ avg }})

 

ارتباط بین لکنت زبان با استرس و اضطراب

 

استرس واکنش جسمانی، روانی، عاطفی و رفتاری در برابر یک محرگ بیرونی است که می تواند موجب سازگاری یا ناسازگاری فرد با تغییرات درونی یا محیطی گردد. صحبت کدن در جمع بالاخص در گروه های بزرگ یا هنگام سخنرانی، ارائه مقاله یا دفاع از پایان نامه و رساله یا هنگام درس جواب دادن و نیز فکر کردن و حرف زدن سبب تشدید لکنت زبان فرد می شود.

استرس و اضطراب روند درمان لکنت زبان را با کندی مواجهه می کند. آرامش وحی و مثبت نگری تاثیر بسزایی در بهبود لکنت زبان دارد. با درمان سطح اضطراب اجتماعی بالا مرکز توانمندسازی ذهن کمک فراوانی می تواند به افراد دارای لکنت زبان کند. البته درمان استرس و اضطراب باعث درمان لکنت زبان نمی شود. بلکه سبب کاهش لکنت می گردد. درمان لکنت کاملا چند وجهی است و نیاز به تمرین ها و تکنیک های روان شناختی و گفتاری توامان دارد.

 

در ادامه چند روش مفید و اثرگذار برای بهبود سلامت روانی به نقل از “CNN” آورده شده است:

 

تمرین خوش‌بینی:

 

نگاه کردن به نیمه پر لیوان در زندگی واقعا برای شما مفید است. افراد خوش‌بین ۳۵ درصد کمتر از دیگران احتمال مرگ در اثر حمله قلبی یا سکته مغزی را دارند. این افراد به احتمال بیشتری رژیم غذایی سالمی داشته، منظم ورزش کرده و سیستم ایمنی قوی‌تر و حتی عمر طولانی‌تری دارند. در حقیقت، یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ میلادی نشان داد افرادی که دارای مثبت‌ترین دیدگاه هستند بیشترین شانس زندگی را در سنین ۸۵ سال و بالاتر از آن داشتند.

 

اما واقعیت در مورد خوش‌بینی چیست؟

خوش‌بین بودن به معنای این نیست که استرس زندگی روزمره را نادیده بگیرید. چه کسی می‌تواند این کار را انجام دهد؟ خوش‌بینی به سادگی به این معناست که وقتی اتفاقات ناخوشایند رخ می‌دهد، خود را بی دلیل سرزنش نکنید و اگر با چالش یا مانعی روبرو شدید، آن را به صورت موقت یا حتی مثبت ببینید، این به شما امکان یادگیری و رشد می‌دهد. افراد خوش‌بین هم‌چنین معتقدند که کنترل سرنوشت خود را در اختیار دارند و می‌توانند فرصت‌هایی را برای اتفاقات خوب ایجاد کنند.

 

اما اگر شما فرد خوش‌بینی نیستید جای نگرانی نیست. تحقیقات نشان داده است که می‌توانید مغز خود را برای مثبت‌تر شدن آموزش دهید، چرا که فقط حدود ۲۵ درصد از خوش‌بینی توسط ژن‌های ما برنامه ریزی شده است.

 

تحقیقاتی وجود دارد که نشان می‌دهد خوش‌بینی می‌تواند از طریق آموزش‌هایی خاص تقویت یا پرورش یابد. وقتی این نوع تمرینات ذهنی به مردم آموزش داده می‌شود، در واقع عملکرد و ساختار مغز آن‌ها را به گونه‌ای تغییر می‌دهد که از این نوع خصوصیات مثبت پشتیبانی می‌کند.

 

طبق تجزیه و تحلیل‌های مطالعات موجود، استفاده از تکنیک “بهترین خود ممکن” یکی از مؤثرترین راه‌ها برای افزایش خوش‌بینی شما است. ا

برچسب ها : کاهش اضطراب و افسردگی درمان استرس افراد لکنت دار درمان لکنت زبان درمان کامل لکنت زبان درمان موثر لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام