بخش های دارای استرس کلمات در لکنت زبان

مدیر آذر ۹۸ ({{ avg }})

بخش های دارای استرس در لکنت زبان

(بخش های تاکیدی)

برخی گزارش های دریافته اند که بخش های دارای استرس كلمات غالبا بیشتر از بخش های بدون استرس مورد لكنت قرار می گیرند، هرچند گزارش های دیگر موفق به یافتن چنین تاثیری نشده اند. یک گزارش تحقیقات خود را به آهنگ بیان لفت ۲۰ کودک پیش دبستانی تایوانی که زبان مندرین صحبت می کنند بسط داده است که این کودکان دارای سن متوسط ۴ سال و ۹ ماه هستند.

نتایج نشان داد که این احتمال وجود دارد که روان نبودن بیان که شبیه به لکنت می باشد (کنفرانس ۴ را مشاهده کنید). تقریبا ۲ برابر بیشتر مرتبط با بخش هایی است که آهنگ ۳ یا ۴ را در مقایسه با بخش هایی دارند آهنگ ۱ یا ۲ را دارا می باشند. مولفان بشكل معقولانه چنین تصور کرده اند که نتایج "ممكن است مرتبط به سطح افزایش تقاضای موتور بیان باشد که پایه گذار ۴۰ سریع (تناوب اصلی) می باشد که در درون بخش ها و بين آنها رخ می دهد". هرچند، گزارشی در مورد لکنت در زبان کانتونیز هیچ تفاوتی برای موقعیت های لکنت را بین شش آهنگ خود نیافته است.

بخش های دارای استرس کلمات در لکنت زبان

چقدر لکنت بد و ناخوشایند است؟

یک گزارش اولیه نشان داد که دلیل ۹۵ درصد موقعیت های لکنت می تواند "صدای ابتدایی، عملکرد گرامری، جایگاه جمله و طول کلمه" باشد. منبع بعدی سازگار با آن یافته بوده که گزارش می کرد که دلیل ۹۵ درصد موقعیت های لکنت، واج ابتدایی کلمه، بخش گرامری، طول كلمه و موقعیت کلمه در بیان سخن است. به بیان دیگر، بیشتر موقعیتهای لکنت بشكل ناخوشایندی روی می دهند اما ممکن نیست که بتوان بطور کامل دلیل روی دادن تمام موقعیت های لکنت را توضیح داد.

برچسب ها : لکنت زبان درمان لکنت لکنت درمان لکنت زبان جدیدترین روش درمان لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام