کاهش سرعت گفتار در افراد دارای لکنت زبان

مدیر مهر ۹۸ ({{ avg }})

کاهش سرعت گفتار

کاهش سرعت گفتار در افراد دارای لکنت زبان

به هر تقدیر، هر کسی که لکنت دارد، گاهی گزارش خواهد داد که به او گفته شده است که "آرام صحبت کن." این توصیه احتمالا براساس این فرضیه ناظران اتفاقی است که مشکل افراد مبتلا به لکنت، تلاش برای تند صحبت کردن است. کاهش میزان سرعت یکی از مولفه های درمان های مدرن است.

با این حال، کاهش سرعت گفتار، في نفسه، مستلزم موفقیت کلینیکی در کاهش مفيد لكنت است که ممکن است بصورت کارکردی مفید نباشد. این مخالفت با این گزارش حمایت می شود که ۳۰ درصد کاهش سرعت خواندن باعث کاهش چشمگیر لکنت نشده است. برای شدیدترین شرکت کنندگان، ۳۰% کاهش سرعت گفتار توانسته است شدت لکنت را تا ۳۵٪ کاهش دهد، و سایر شرکت کنندگان با لکنت قابل توجه باقی مانده اند.

لکنت زبان

خواندن بصورت کر و در سایه قرار گرفتن

هنگامی که فردی که لکنت دارد در گروه کر می خواند، و در همان زمان با افرادی است که لکنت ندارند، لکنت زبان در طول خواندن ناپدید می شود. نکته عجیب تر اینکه، اگر فردی که لکنت دارد در طول یک تک گویی خودانگیز، چیزی را بگوید که درست همان موقع فرد دیگری گفته است، بعد از چند کلمه، اتفاق مشابه رخ می دهد. شرایط قبلی به نام خواندن کر و شرایط بعدی به نام در سایه قرار گرفتن، خوانده می شود. شواهدی وجود دارد که نشان میدهد فرضیه اصلاح تلفظ صوتی می تواند اثر خواندن در گروه کر را توضیح دهد. هیچکدام از این شرایط گفتاری در درمان های مدرن اثرگذار نیست.

لکنت زبان

تحریک تصادفی واکنش شفاهی

پژوهش تحریک تصادفی واکنش در لکنت زبان

در طول اوایل دهه ۱۹۵۰ و در پایان دهه های بعدی، یک سری آزمایشات آزمایشگاهی نشان داد، که اگر به افراد مبتلا به لکنت شوک الکتریکی با صدای بلند پس از لحظات صحبت کردن با لکنت داده شود، لکنت آنها کاهش پیدا می کند، و در بعضی از موارد کاملا متوقف می شود، و تنها زمانی باز می گردد که شوک یا صدا متوقف می شود. حداقل 50 مقاله درباره این اثرات منتشر شده است که تاریخ آن به اوایل دهه 1960 باز می گردد. این شوک یا صدا بعنوان محرک تصادفی واکنش به لکنت خوانده می شود. نتایج ای آزمایشات نشان داد که لکنت دارای شاخصه های کنش گر است.

برچسب ها : گرفتگی زبان لکنت لکنت زبان درمان کامل لکنت زبان درمان موثر لکت زبان درمان لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام