عملکرد دستگاه لکنت شکن

مدیر مهر ۹۸ ({{ avg }})

عملکرد دستگاه لکنت شکن

بازخورد شنیداری دگرگون و با تاخیر

این عبارات زمانی صدق می کند که بازخورد سخنان هوابرد با یک دستگاه الکترونیکی بوسیله هدفون های یکطرفه یا دوطرفه یا یک دستگاه در گوش، شبیه به سمعک تغییر می کند. اولین اثرات آن با تاخیر باز خورد شنیداری کشف می شود، که غالبا با DAF به آن اشاره می شود. متعاقب یک گزارش مشهور از آن که برای کاهش لکنت مفید بوده است، این کشف عميقا بر عملکرد درمانی اثر گذاشته بود.

معمولا، تاخیر در بازخورد شنیداری یک الگوی گفتاری آهسته و غیر عادی بصورت ادای کشیده کلمات ایجاد می کند که لکنت را کاهش یا رفع می کند. این روزها، استفاده کلینیکی از دستگاههای تاخیر بازخورد شنیداری، بندرت رخ می دهد، و پزشکان بسادگی به افرادی که لکنت دارند یاد می دهند که چگونه از الگوی نوین گفتاری برای کاهش ایا رفع لکنت، استفاده کنند. بطور کلی، اینگونه درمان لکنت زبان را بعنوان بازسازی گفتار نامیده می شوند.

عملکرد لکنت شکن

گویندگان غير الكن

تاخیر بازخورد شنیداری می تواند القاکننده اختلالات در گفتار باشند که قبلا تصور میشد شبیه به لکنت است، و به این ترتیب تئوری های متعددی مطرح شد، از جمله اینکه علت بروز لکنت زبان، مشکل بازخورد گفتار است. با این حال، اکنون پذیرفته شده است که این اختلالات، لکنت زبان نیستند. بصورت بالقوه، دستگاههای تاخیر بازخورد شنیداری مشکل آفرین هستند، زیرا گزارشاتی از آنها وجود دارد که مشکلات گذرای گفتاری را القا می کنند.

لکنت شکن تغییر یافته در واقع دستگاههای پیشرفته تاخیر بازخورد شنیداری هستند. علاوه بر تاخیر بازخورد شنیداری، این دستگاه ها دانگ صدا را به سمت بالا یا پایین تغییر می دهند. این دستگاهها از لحاظ تجاری قابل دسترس هستند اما ارزش کلینیکی آنها در حال حاضر قابل تردید است.

آموزش کار با لکنت شکن

پوشاندن

اگر صدای گوینده بدلیل پارازیت بازخورد نداشته باشد، معمولا پارازیت سفید که از طریق هدفون شنیده می شود، لکنت زبان بصورت عمده کاهش یافته یا از بین می رود. برای بازگشت به بحث دموستن، منابعی وجود دارد که نشان می دهد ساتیروس تجویز کرده بود که دموستن در ساحل دریا و با سروصدای گیج کننده اقیانوس، صحبت کردن را تمرین کند. این وسوسه انگیز است که حدس بزنیم ساتیروس علاوه بر کشف اثر ریتمیک، یک کاربرد کلینیکی برای اثر پوشانندگی پیدا کرده است.

 

خلاصه

اختلال در زبان بیانی می تواند همراه با واژگان گیج کننده بالقوه باشد که بهترین کار اجتناب از آنها است. این یک ایده مفید کلینیکی است که این اختلال شامل لحظات حرف زدن با لکنت است که گفتار را مختل می۔ کند. هیچ تعریف جامعی از لکنت زبان وجود ندارد، اما سه تعریف متداول را می توان در زمینه های مختلف کلینیکی به کار برد.

رفتارهای مشهود لکنت زبان متعدد و پیچیده هستند، بنابراین یافتن راههایی برای توضیح روشن آنها، اهمیت کلینیکی دارد. توزيع لحظات لکنت درطول زبان گفتاری معمولا تحت تاثیر حروف بی صدای اولین کلمه قرار می گیرد، و افرادی که لکنت دارند معمولا روی صداهای معین، لکنت پیدا می کنند.

تشخیص لکنت معمولا یک چالش کلینیکی نیست، و بزرگسالان و والدین معمولا برای شناسایی آن تشخیص صحیح میدهند. با این حال، تعدادی از اختلالات وجود دارد که بالقوه می توانند با لکنت اشتباه گرفته شوند. شرایط متعددی وجود دارد که لکنت زبان را کاهش می دهد یا از بین می برد، و بسیاری از آنها در روش های موفق درمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

برچسب ها : اموزش کار با لکنت شکن عملکرد دستگاه لکنت شکن DAF چیست

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام