رفتار صحیح با فرد لکنت دار چگونه باشد؟

مدیر مهر ۹۸ ({{ avg }})

نحوه درست ارتباط با فرد دارای لکنت

تعامل با افراد دارای لکنت زبان

وجود یک کلینیک درمان لکنت زبان با مراجعین ایرانی و خارجی با درمان گروهی برای تمامی افرادی که لکنت دارند و شنیدن صحبت های یکدیگر و آسیبی که لکنت به آنها و زندگی شان در گذشته وارد کرده برای این قشر از جامعه بی شک واجب است.

مرکز توانمندسازی ذهن اولین کلینیک درمان کامل لکنت در ایران بوده که توانسته بیش از 2000 درمان شده توسط دکتر محمد احسان تقی زاده داشته باشد.

تاکنون در پست های قبلی به آرزوها و تعامل افراد لکنتی با سایر دوستان خود بسیار صحبت کردیم. گرفتگی زبان در این قشر از افراد باعث شده از جامعه و دوستان خود فراری باشند و به انزوا کشیده شوند.

ارتباط افراد دارای لکنت

ارتباط افراد دارای لکنت با دیگران

همانگونه که این افراد درحال فرار از اطرافیان خود میباشند، دیگران نیز با دیدن این رفتار از آنها عمل فرد را منعکس می کنند. درنتیجه همه را از خود می رهانند.

شنیدن کلمه لکنت زبان از دوستان و آشنایان بسیار دردناک تر از لکنت گرفتن است. خصوصاً زمانی که رقبایتان از این مشکل قابل حل شما جهت تضعیف روحیه تان استفاده کنند.

مردم درک درستی با رفتار با فرد دارای لکنت ندارند. اینکه در بروز لکنت باید به آن توجه کنند یا خیر؟ چه واکنشی از خود نشان دهد؟ اینکه نداند باید چه کند سبب دوری او از جمع می شود.

مسخره کردن افراد دارای لکنت

بعضی از والدین عزیز ممکن است کودک را از برقراری ارتباط با دوستانی که دچار لکنت هستند باز بدارند.

گاهی اوقات دوستان واکنش هایی در برابر لکنتِ دوست خود نشان می دهند (تمسخر، ترحم و..) که موجب رنجش او می شود. درنتیجه رابطه دوستی آنان کمرنگ تر می شود.

انسان همواره در تبادل اطلاعات است. هنگامی که فرد دارای لکنت زبان از کلمات و جملات کوتاه استفاده کند فرد مقابل نیز به همان اندازه به وی اطلاعات و ارتباط برقرار میکند.

برچسب ها : درمان موثر لکنت زبان درمان لکنت زبان لکنت درمان لکنت تعامل با افراد دارای لکنت زبان رفتار صحیح با فرد لکنت دار چگونه باشد؟

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام