آیا تاخیر گفتاری در کودکان طبیعی است؟

مدیر شهریور ۹۸ ({{ avg }})

تاخیر گفتاری در کودکان

گفتار درمانی در منزل با روش روانشناختی، تمرین های خانگی برای تمامی افرادی که از مشکلات گفتاری مختلف رنج می برند انجام می شود. در کلینیک توانمندسازی ذهن تمرین و تکنیک هایی داده می شود که با فعالیت های گفتار درمانان متفاوت بوده و برای درمان لکنت زبان انجام می شود. شیوه ی گفتار درمانی با شیوه متداول تفاوت دارد.

درمورد کودکانی که زیر 3 سال هستند و گفتارشان تاخیر دارد و به کلینیک مراجعه می کنند. ما با روش روان شناختی گفتار آنها را درمان میکنیم و درصورت داشتن لکنت زبان، در مرکز توانمندسازی ذهن به درمان می پردازیم. تاخیر گفتاری کودکان را باید آسیب شناسان گفتار و زبان مداخله کنند.

 

آیا تاخیر گفتاری در کودکان طبیعی است؟

توصیه می کنیم که حرف زدن کودکتان را با بقیه کودکان هم سن خودش بسنجید، اگر تاخیر زیاد بود حتماً به گفتاردرمان با شیوه روان شناختی مراجعه کنید. به هر حال اگر کودکتان تاخیر گفتاری نداشت و یکی از علائم لکنت مثل کشش کلمات، تکرار و قفل و... را بروز داده، با مراجعه به کلینیک توانمندسازی ذهن به درمان قطعی و بدون بازگشت خواهند رسید.

 

درمان لکنت زبان با روش شبیه سازی ذهن

گفتار شما باید واضح باشد. گفتارتان هرچه ساده و واضح باشد فرزندتان بهتر متوجه شخن شما می شود و با کودک یادگیری مشاهده ای و الگوبرداری از والدین خود، باعث تکرار کلمات و استفاده از جملات شما خواهد شد. برای مثال می خواهید زبان دیگری را آموزش ببیند، اگر استاد شروع به صحبت کردن با جملات طولانی و سرعت بالا کند شما چیزی متوجه نخواهید شد.

 

هیچگاه با کودکان، کودکانه سخن نگوئید

هرگاه شما با کودکتان لوس سخن می گوئید این الگو در ذهن او می ماند و گفتارش در آینده به همان صورت خواهد شد. زمانی که نیاز است پیامتان را به کودکان منتقل کنید، بهتر است کودکانه با او حرف نزنید تا تشویق به این گونه صحبت کردن نشود.

 

تشویق کودک برای انجام تکنیک های گفتاری

به عقیده اینجانب (دکتر محمد احسان تقی زاده) یکی از روش های تشویق کودکان برای انجام تمرین های ذهنی و تکنیک های گفتاری، تشویق او با چیزهایی است که دوست دارد. اگر کودک به تماشای انیمیشن علاقه دارد، هربار که او هنگام صحبت خود از تکنیک استفاده کرد برایش انیمیشن مورد علاقه اش را پخش کنید و... .

برچسب ها : درمان لکنت زبان با لیزر درمان فوری لکنت زبان کلینیک تخصصی لکنت زبان تهران گفتار درمانی بزرگسالان گفتار درمانی در منزل تاخیر در گفتار کودکان

فرم ارسال دیدگاه

اسماعیلی
آبان ۹۸

سلام دخترمن6سال دارد درگفتن کلمه ذزض ظ مشکل داردایانیازبه درمان دارد

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام