علت لکنت زبان ناگهانی در بزرگسالان

مدیر شهریور ۹۸ ({{ avg }})

علت لکنت زبان ناگهانی در بزرگسالان

علت لکنت زبان در کودکان ناشی از ترس، الگوبرداری از فردی که خود دچار لکنت است و... که به تدریج با تمرین و تکنیک های مرکز توانمند سازی ذهن به درمان قطعی و بدون بازگشت خواهند رسید. اما بزرگسالان هم درمواردی دچار لکنت شده که لکنت اکتسابی یا دیر رس میگویند. لکنت در اثر سکته مغزی، ضربه به سر و مسائل عاطفی که منجر به ایجاد لکنت زبان در بزرگسالان می شود.

از مهمترین عوامل ایجاد لکنت زبان ناگهانی در بزگسالان می توان به پایین بودن اعتماد به نفس، تنش های عصبی، عدم تمرکز و برقراری روابط دوستانه و... اشاره کرد.

کسانی که خجالتی، عاطفی، پرخاشگر و عصبی هستند بیشتر به لکنت دچار می شوند. با بهبود این موارد فرد میتواند گرفتگی زبان خود را نیز به درمان برساند و از نظر ذهنی و درونی خود را به سطح خوبی برساند.

 

لکنت از چه سنی آغاز می شود؟

میتواند از کودکی به همراه فرد باشد یا در طی دورانی فرد دچار آن شود. تحقیقات نشان داده که 3 درصد از جمعیت هر کشور را افراد دارای لکنت زبان فرا گرفته اند. میزان شیوع لکنت در پسران بیشتر از دختران است. همچنین لکنت در تمامی زبان ها و قوم ها وجود دارد و مختص فرهنگ و قشر خاصی نیست و درمان دارد.

دکتر محمد احسان تقی زاده نوع لکنت و شدت و مدت زمان لازم برای درمان آن را در اولین ویزیت که یکشنبه ها صورت میگیرد ارزیابی کرده و پلن درمانی را برایش تنظیم میکند. با استفاده از تمرین و تکنیک هایی که هرماه به فرد داده می شود در طی 12 الی 15 جلسه به درمان می رسند که در موارد استثنائی شاهده درمان افراد در یک الی چند جلسه اول هستیم.

 

درمان لکنت زبان ناگهانی در بزرگسالان

در گذشته برای درمان لکنت زبان از روش های مختلفی استفاده می شد. برخی از روش ها مبنی بر کنترل و نظارت بر سرعت گفتار با دستگاه لکنت شکن و یا فصد زبان، داروی لکنت زبان و .... بود. اما هیچ روشی نتوانسته تا کنون به درمان قطعی لکنت برسد و بعد از مدتی بازگشت داشته است.

برچسب ها : لکنت زبان ناگهانی در کودکان 3 ساله درمان تضميني لكنت زبان درمان لکنت زبان ناشی از ترس معنی لکنت زبان ناگهانی علت لکنت زبان ناگهانی در بزرگسالان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام