زبان ذهن چیست؟

مدیر مرداد ۹۸ ({{ avg }})

زبان ذهن

زبان ذهن

زبان مشترک ذهن انسان ها است که به وسیله آن می توان ارتباط مستقیم با ذهن برقرار کرد. این زبان شبیه زبان برنامه نویسی در کامپیوتر است. با استفاده از زبان ذهن می توان تا حدودی به اطلاعات و تفکرات افراد دست یافت و در کارکرد ذهن را مطالعه کرد و برای ذهن برنامه نوشت. این زبان توسط دستورات قابل فهم ذهن انسان ساخته شده و فرمت کدهای آن تصویری و صوتی است (تقی زاده، ۱۳۹۶).

 

ماهیت ذهن انسان

ذهن انسان ماهیتی نرم افزاری دارد که این نرم افزار یک زبان ساختاری دارد. یکی از راه های تغییر و ارتباط با ذهن از طریق همین زبان است. ذهن انسان دارای یک سامانه ی عامل است که mindos نامیده می شود. زبان برنامه نویسی ذهن رابط بین ذهن و مغز است و می تواند دستورات و فرمان ها را به مغز منتقل کرده و قابل فهم سازد و نحوه کارکرد مغز را مشخص کند. مانند سیستم عامل ویندوز که برای ارتباط با آن باید به زبان کامپیوتر مسلط بود و برای ایجاد تغییر در آن زبان برنامه نویسی آن سیستم عامل را باید دانست.

برای درمان لکنت زبان با شیوه شبیه سازی ذهن ، از برنامه نویسی ذهن نیز استفاده شده است.

 

زبان ماشین

در زبان کامپیوتر کاراکترهای تعریف شده توسط کامپایلر به زبان اولیه ماشین اسمبلی تبدیل شده که همان زبان صفر و یک است که زبان ماشین نامیده می شود. برای مطالعه این زبان از ترجمه رفتارها و فیدبک های رفتاری استفاده شده است. مانند حرکت خفاش در تاریکی که با ارسال امواج و ترجمه فیدبک ها می تواند درکی از محیط اطراف برای خود ایجاد کند.

پس از سال ها تلاش و ترجمه کردن رفتارهای مختلف متوجه شدیم هر رفتار می تواند حالت های مختلفی را در کار کرد ذهن و مغز ایجاد کند که با فهم این زبان و از ترکیب های آگاهانه این رفتارها می توان کارکردهای طراحی شده را در ذهن و مغز ایجاد کرد.
برای مثال: تصور یک درخت سرسبز حالت روانی خاصی ایجاد می کند؛ تصور خورشید حالت دیگری ایجاد می کند از ترکیب این دو یک حالت جدید ساخته می شود. هر حرکت نیز در زبان ذهن تعریف مشخصی دارد، برای مثال، مشت کردن انگشتان هنگام جمع کردن بازو یک حالت، ولی درحالت باز کردن بازو حالت متفاوتی ایجاد میکند (دکتر محمد احسان تقی زاده).

برچسب ها : لکنت درمان لکنت زبان زبان ذهن چیست برنامه نویسی ذهن

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام