کنترل مغز و بدن با برنامه نویسی ذهن

مدیر تیر ۹۸ ({{ avg }})

کنترل مغز و بدن با برنامه نویسی ذهن

ما همیشه قبل از انجام هر کار ابتدا تصمیم به انجام آن می گیریم. این تصمیم ما چگونگی انجام کار را مشخص می کنند و این فرایند خیلی سریع اتفاق می افتد. همه چیز از ذهن آغاز می شود. تمام رفتارها و حرکات و اعمال ما به واسطه فرامین و دستورات ذهنی انجام می گیرد، وقتی که می خواهیم در رفتارها و حرکات یک فرد تغییر ایجاد کنیم باید از تغییر در ذهن شروع کنیم برای این کار نیازمند زبان ذهن و برنامه نویسی ذهن هستیم.

 

برنامه نویسی ذهن چیست؟

یک برنامه ذهنی از مجموعه دستورات ذهنی تشکیل شده است. این که ما به کسی بگوییم مثلا دستت را بالا ببر یک نوع ساده از دستورات ذهنی است وقتی به کسی بگوییم دست را مشت کن یک فرمان ذهنی است وقتی به کسی بگوییم چشمانت را ببند یک فرمان ذهنی دیگر است. ترکیب این دستورات باهم یک برنامه ذهنی را می سازد؛ دقیقا شبیه زبان های برنامه نویسی شی گرا در کامپیوتر.

 

طراحی برنامه ذهنی

برای طراحی یک برنامه ذهنی ابتدا باید با استفاده از زبان ذهن، برنامه اجرا شده در ذهن فرد را بررسی کرد تا بدانیم برنامه حال حاضر چه ساختاری دارد و به چه شکل باید آن را تغییر داد یعنی یک درک کلی از برنامه ذهنی حال حاضر، اینکار با مطالعه رفتار فرد انجام می شود. در مرحله بعد برای آغاز یک برنامه ذهنی باید تاثیر هر فرمان ذهنی را بر ذهن و مغز درک کرد و سپس الگوریتمی را برای برنامه خود طراحی کرد که مراحل اجرای کدهای ذهنی مشخص شود و سپس طبق الگوریم دستورات را از طریق ارتباط کلامی به فرد منتقل می کنیم و با اجرای دستورات توسط فرد رفتار مورد نظر شکل می گیرد.

در مرکز توانمندسازی ذهن، تمرین ها و تکنیک هایی طراحی شده که بر ذهن تاثیر گذاشته و باعث درمان لکنت زبان فرد می شود.

 

پیچیدگی برنامه نویسی ذهن

برنامه نویسی ذهن بسیار پیچیده و اثر گذار است و خیلی سریع تأثیر خود را بر مغز و رفتار فرد نشان می دهد. چنان چه اشتباهی در برنامه رخ دهد یک رفتار غلط در ذهن و مغز فرد شکل می گیرد و به سرعت تأثیر منفی آن در فرد نمایان می شود و اصلاح آن پیچیده و دشوار است، لذا یک برنامه نویس ذهن باید بسیار مسلط بر زبان ذهن و زبان برنامه نویسی ذهن باشد و بتواند در هر لحظه از کار در صورت نیاز کدهای برنامه را تغییر داده یا برنامه جدیدی را طراحی کند.

کنترل بدن برای یک انسان در حالت عادی و حرکت ها و رفتارهای ساده بسیار آسان است ولی کنترل بدن در رفتارها و حرکات پیچیده بسیار دشوار است و در برخی موارد تقریبا غیر ممکن. اینکه فردی بخواهد به یک توپ ضربه بزند بسیار ساده است ولی اگر بخواهد توپ را از فاصله ۵۰ متری با یک ضربه در دروازه ای کوچک به اندازه ۱ متر مربع قرار دهد کاری بسیار پیچیده و دشوار است.

در حرکت اول و ضربه زدن به توپ با یک برنامه ساده ذهنی حرکت انجام می شود و کنترل و هماهنگی اندام ها به مراتب ساده تر است ولی برای زدن توپ به دروازه کوچک در فاصله ۵۰ متری یک برنامه پیچیده نیاز است.

 

ذهن ما چگونه عمل میکند؟

ذهن ما به صورت خودکار برنامه های مورد نیاز را می سازد و در تعامل با محیط و کسب تجربه این برنامه ها کاملتر و کاملتر می شوند چگونگی ساخت این برنامه ها به صورت خودکار بستگی به استعداد و توانایی فرد در آن برنامه دارد هرچه توانایی فرد در آن زمینه بیشتر باشد می تواند برنامه های پیچیده تری را در زمان کمتر طراحی و اجرا کند ولی افراد محدودی از چنین استعدادهایی برخوردار هستند و اکثر افراد برای ساخت برنامه های پیچیده تر به کمک نیاز دارند.

اینکه شما باید دقیقا با کدام قسمت پا در چه جهتی و با چه شدتی و به چه شکلی به توپ ضربه بزنید تا از فاصله ۵۰ متری به دروازه ۱ متری وارد شود. در حالت عادی یک فرد آنقدر باید تمرین کند یا بهتر بگوییم برنامه ذهنی بسازد تا به برنامه اصلی دست یابد و از آنجا که این اتفاقات در بخش خودکار ذهن شکل می گیرد فرد دسترسی کاملی به این برنامه نداشته و نمی تواند به صورت آگاهانه آن را درک کند پس بسیار دشوار است که بتواند نواقص برنامه خودرا پیدا کرده و رفع کند و معمولا این غیر ممکن است.

 

تغییر فرد با شبیه سازی ذهن

با استفاده از زبان ذهن برنامه ذهنی موجود فرد را مطالعه می کنیم و اشکالات آن را بدست آورده و با طراحی یک برنامه جدید و کامل و انتقال آن به فرد در زمان کوتاهی می توانیم یک رفتار پیچیده را در فرد ایجاد کنیم که به حرکت مورد نظر ختم شود. برنامه های ذهنی انسان مانند برنامه نویسی شی گرا از ویژگی مخفف سازی بهره می برند و کپسوله شده هستند.

همان طور که پیش تر اشاره شد، کپسوله سازی به این مفهوم اشاره دارد که باید بعضی خصوصیات یا رفتارهای شیء را از دید دیگران پنهان کرد. در زبان برنامه نویسی ذهن، فرامین و کدهای داده شده از سوی ذهن به صورت مخفف و کپسوله شده هستند و انسان قادر به درک پیچیدگی ها و تنظیمات بسیار دقیق در قسمت های بدن نمی باشد. ما فقط دستورهای کلی را صادر می کنیم که حاوی کدهای مخفف شده است ولی هر کد پیچیدگی های فراوانی دارد که قابل مشاهده نیست.

مثال گرفتن یک خودکار در دست. ما فقط دستور برداشتن و نگه داشتن را صادر می کنیم، ولی در اصل فاصله دست ما با خودکار، وزن خودکار و شکل خودکار توسط ذهن محاسبه شده و ذهن متناسب با آن سرعت حرکت دست، میزان نیروی لازم برای برداشتن خودکار و همچنین تنظیمات بسیار دقیق حرکت بازو، مچ دست، شکل و حالت انگشتان دست را به شکل بسیار دقیق تنظیم می کند. تمامی تنظیمات و برنامه های ذکر شده قبلا در ذهن تعریف شده و ما با فرمان برداشتن در اصل تمام این دستورات را به مغز و بدن صادر می کنیم، ولی بدون اینکه متوجه آنها شویم. اگر قرار باشد تک تک این تنظیمات را بخواهیم جز به جز انجام دهیم حتی نمی توانیم یک حرکت ساده مانند برداشتن را شکل دهیم.

برچسب ها : برنامه نویسی ذهن کنترل مغز و بدن با برنامه نویسی ذهن کنترل مغز

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام