چگونه بدون لکنت صحبت کنیم؟

مدیر تیر ۹۸ ({{ avg }})

چگونه بدون لکنت صحبت کنیم

آواز خواندن بدون لکنت زبان

نکته قابل بحث درباره متداول ترین نشانه لکنت زبان این است که در طول خوانندگی از بین می رود. افرادی هستند که ممکن است وقوع همیشگی آن را زیر سوال ببرند. اما معمولاً آن را به عنوان شاخصه این اختلال پذیرفته اند. خوانندگی هرگز ارتباط مستقیم با توسعه یک روش درمانی نداشته است. با این حال، یک تحلیل شنوایی از نوجوانان مبتلا به لکنت و کنترل آن در طول خوانندگی نمایانگر تغییرات سازگار با روش درمانی مشهور بود که در اینجا به اختصار شرح داده می شود: بازسازی گفتار. به طور خلاصه خوانندگی، فعالیت حرکتی گفتار را با ثبات و ساده می کند.

آواز محمد حسینی‌پاک ،درمان شده کلینیک توانمدسازان ذهن


گفتار ریتمیک و لکنت

صحبت کردن با یک ریتم دارای اثر سراسری مشابه بر لکنت زبان است. این منبع بسیاری از تکنیک های درمانی در طول دهه های گذشته، و حتی قرن های گذشته به اعتقاد عموم بوده است.

دموستن، ناطق مشهور که در قرن سوم قبل از میلاد زندگی می کرد. مطابق با نوشته های پلوتارک در ۷۵ قبل از میلاد، دموستن لکنت داشت و با هنرپیشه یونانی ساتیروس مشورت کرد که در میان سایر درمان ها برای دموستن تجویز کرد که در هنگام صحبت کردن از تپه بالا برود یا بدود. معمولا این درمان بعنوان اولین استفاده درمان لکنت زبان از ریتم برای کاهش یا حذف لكنت تفسیر شده است.

از آن زمان تاکنون، برنامه های متعدد کاربردی کلینیکی از گفتار ریتمیک معرفی شده است. بسیاری از آنها بویژه موفق نبوده اند، یا صرفا مشکوک هستند. یک نمونه از مورد دوم، "مدارس لکنت زبان" بدنام هستند که در طول اولین سال های قرن بیستم در آمریکا به تعداد زیاد تاسیس شدند. دستگاه های مترونوم مینیاتوری در گوش، در طول دهه ۱۹۷۰ ابداع شدند اما هرگز به موفقیت قابل توجه نائل نشدند.

برچسب ها : لکنت زبان لکنت چگونه جلوی لکنت زبان را بگیریم درمان لکنت زبان تاثیر اواز خوانی در درمان لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام