زبان برنامه نویسی ذهن چیست؟

مدیر تیر ۹۸ ({{ avg }})

زبان برنامه نویسی ذهن

پس از مطالعه زبان ذهن و به دست آوردن مهارت کافی در یادگیری آن، زبان برنامه نویسی ذهن را پی گرفتیم که بر اساس زبان ذهن عمل می کند در این زبان برنامه نویسی کارکترها و دستورات مشخصی وجود دارند که از قبل برای ذهن انسان تعریف شده و ما متوجه شدیم هر دستور تأثیر و تغییراتی را در کارکرد ذهن و مغز ایجاد می کند آنها را گردآوری نمودیم و به وسیله این دستورات زبان برنامه نویسی ذهن معرفی شد.

 

طراحی برنامه مورد نظر

با استفاده از این دستورات می توان برنامه مورد نظر را طراحی و اجرا کرد سپس توسط زبان ذهن کار کرد ذهن را مشاهده کرد تا میزان اثرگذاری برنامه خود را به دست آورد و متوجه شد چه میزان مؤثر بوده و چه خطاهایی وجود دارد مانند کامپایل کردن در زبان های برنامه نویسی کامپیوتر. در هر مرحله با دستورات جدید می توان خطاهای برنامه را اصلاح کرد و دوباره برنامه را چک کرد تا برنامه کامل شده و در این زمان به هدف خود نزدیک شده ایم و ذهن فرد می تواند به شکل مورد نظر تا حدودی عمل نماید.

 

زبان مغز

مغز ما دارای زبان مشترکی است که طبق تحقیقات در باره نورونهای آینه ای و تصاویر MRI با مشاهده یک رفتار عملکرد مشابه در مغز بیننده ایجاد می شود و در تصاویر MRI عملکرد مشابه مشاهده شده است. این تحقیقات نشان می دهد مغز انسان دارای زبانی واحد و مشترک است که به آن زبان مغز می گوییم زبان مغز از صفر و یک تشکیل شده است و در جریان رفتارهای مختلف کدهای صفر و یک ساخته می شود. وقتی که ما یک گل را می بینیم مثلا کد 010011110 در مغز ما ایجاد می شود اگر همان گل را فرد دیگری باز هم کد 010011110 در مغز او ایجاد می شود اما چیزی که این کدها را می سازد تصویر است.

هر تصویر در مغز ما معادل کد مشخصی است که با دانستن و یافتن ارتباط هر تصویر با کد مغز می توان کدهای مغز را رمز گشایی کرد. دانشمندان پس از یافتن کدهای مغز وارد چالش جدیدی برای رمزگشایی این کدها شدند. هر رفتار ما می تواند تا هزاران کد را در مغز تولید کند که به خودی خود هیچ معنی و مفهومی برای ما ندارند. برای ترجمه و رمزگشایی کدهای مغز باید به منشا این کدها رجوع کنیم و با بررسی دقیق بتوانیم رابطه این کدها را با رفتارهای مختلف بدست آوریم.

 

ریشه کدهای مغز

پس از بررسی و تحقیقات فراوان که بیش از یک دهه به اطول انجامید موفق کشف ریشه کدهای مغز یا همان زبان مغز شدیم قبل از هرگونه رفتار ابتدا فکر می کنیم افکار ما دستوراتی ذهنی است که از ذهن به مغز ارسال شده و پس از دریافت دستور توسط مغز به بیت های اطلاعاتی یا همان زبان مغز تبدیل می شود.

ماهیت و ساختار افکار ما صوت و تصویر است که ساختار اصلی زبان ذهن را تشکیل می دهند. ذهن ما محیطی نرم افزاری است که از دو فرمت صوت و تصویر تشکیل شده است هر تصویر یا صوت در ذهن کد مشخصی را در مغز ایجاد می کند با یافتن کدهای مربوط به هر تصویر می توان کدهای مورد نظر را در مغز ایجاد کرد زبانی را مانند زبان های برنامه نویسی در کامپیوتر ایجاد کرد و همانند کدنویسی در کامپیوتر برای مغز انسان کد نویسی کرد.

مثال کد: 0011101010111100111

برای ساختن این کد کافی است که بدانیم هر تصویر چه کد مشخصی دارد. فرض کنید گل دارای کد " ۰۰۱۱۱۰"، قرمز دارای کد ۱۰۱۰۱۱۱" و خاک دارای کد ۱۰۰۱۱۱" باشد. یعنی با تصور و فکر کردن به "گل قرمز در خاک" کد "0011101010111100111" در مغز شکل می گیرد. دستگاه های ذهن خوان نیز بر همین اصل کار می کنند.

هر کد می تواند منتهی به رفتار خاصی شود پس برای تغییر یا شبیه سازی یک رفتار با زبان ذهن می توانیم تصاویر و تفکرات مورد نظر را به دست آورده و در فرد دیگری تکرار کنیم و تغییرات دلخواه را طبق برنامه طراحی شده بدست آوریم مغز ما مانند گیرنده های تلویزیونی عمل می کند که از فرستنده اصلی که ذهن می باشد یک کد صوتی تصویری را در یافت کرده و دکد یا ترجمه می کند به صفر و یک که همان بیت های اطلاعاتی می باشند و سپس این کدها مختصات هر پیکسل را مشخص می کنند که با کنار هم قرار گرفتن پیکسل ها یک تصویر ایجاد می شود.

وجه مشترک تمام گیرنده های تلویزیونی زبانی مشترک است که وقتی کدی از فرستنده ارسال می شود تمام گیرنده ها به یک شکل کد را ترجمه و درک می کنند و خروجی تمام تلویزیون ها به تصویری یکسان منتهی می شود.
در انسان هم همین ویژگی وجود دارد که به واسطه زبان ذهن (زبان مشترک ذهن انسان) یک تفکر و یک تصویر خاص به رفتاری مشترک منتهی می شود. با دست یابی به کدهای ورودی اصلی که همان دستورات ارسال شده از ذهن به مغز می باشد و ترجمه این کدها می توان تمامی رفتار های انسان را باز تکرار کرد.

برچسب ها : درمان لکنت زبان شبیه سازی ذهن زبان برنامه نویسی ذهن لکنت مجتبی بیگدلی شاملو

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام