الگوریتم زبان ذهن در درمان لکنت

مدیر تیر ۹۸ ({{ avg }})

الگوریتم زبان ذهن در درمان لکنت

الگوریتم زبان ذهن

پایه و اساس این الگوریتم زبان ذهن است که با بهره مندی از علم شبیه سازی ذهن، و تاثیرگذاری به سیستم عصبی سبب انعطاف پذیری شناختی شده و اندام های گفتاری را در مسیر طبیعی خود هدایت می کند. در این الگوریتم، مغز مرکز فرماندهی نیست بلکه واسطه بین ذهن و اندام های گفتاری عمل می کند. و تغییرات در مخچه تئوری مدارهای عصبی، سیناپس ها، نورونها، ژنها و سلولها به واسطه کدگذاری های ذهنی و نقشه ای ذهنی جدید شکل می گیرد.

 

برنامه نویسی ذهن

می تواند با کدهای مناسب کارکرد مغز و جسم را دچار تحولی بزرگ کرده و انسان را در جهت پیشرفت و توسعه توانایی ها، رفع ضعف ها، مشکلات ذهنی، تقویت اعتماد به نفس، پاکسازی ذهنی، افزایش جرأت ورزی، تقویت روابط اجتماعی، روابط بین فردی و میان فردی و امید به آینده و خود تنظیمی هیجانی یاری کند. با استفاده از شبیه سازی ذهن و زبان برنامه نویسی ذهن می توان با طراحی و اجرای برنامه درمانی و آموزشی با شبیه سازی و بازسازی فرایند طبیعی شکل گیری مهارت، جنبه های مختلف مهارت گفتار را به افراد دارای لکنت آموزش داده و لکنت آنها را به شکل قطعی درمان کرد (دکتر محمد احسان تقی زاده، ۱۳۹۹).

 

سطوح لکنت زبان

مدل شبیه سازی ذهن لكنت را در دو نوع تونیک و کلورنیک و در ۵ سطح شامل  E – D – C – B – A تعریف کرده است که درجه بندی آنها به ترتیب عبارت است از خیلی شدید، شدید، متوسط، خفیف و خیلی ضعیف. درمان کودکان بستگی به میزان هوشمندی، باورمندی و پیروی از دستورالعمل درمانی دارد این شیوه درمانی از سن 4 سالگی تا کهن سالی کاربرد دارد. تاکنون بالای 1000 مراجعین به درمان لکنت زبان رسیده اند (تقی زاده، ۱۳۹۶).

پکیج درمانی آموزشی لکنت زبان (تقی زاده، ۱۳۹۶) شامل 25 شیوه درمانی و ۲۶ شیوه آموزشی، مبتنی بر تمرینات خانگی و تمرین در کلینیک است و برخی افراد طی یک جلسه و برخی ممکن است طی 15 جلسه درمان شوند و کمتر فرد لکنتی ۲۰ جلسه به درمان نیاز دارد.

برچسب ها : درمان لکنت زبان گفتار درمانی بزرگسالان بهترین دکتر لکنت زبان در تهران انواع لکنت زبان لکنت

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام