درمان لکنت از دیدگاه شبیه سازی ذهن

مدیر خرداد ۹۸ ({{ avg }})

درمان لکنت زبان از دیدگاه شبیه سازی ذهن

سخت ترین بخش در کنترل بدن و یا بهتر بگوییم غالبا غیر ممکن زمانی است که بخواهیم اندام های داخلی بدن را کنترل کنیم و حرکت های آنها را تغییر دهیم. در بحث لکنت زبان فرد به جای استفاده از حنجره و کنترل صحیح آن، به قسمت های دیگری نیرو وارد می کند مانند ماهیچه های حلقی، عضلات صورت، لبها، فک و غیره. حال ما باید کاری کنیم که نیروها و کنترل از قسمت های دیگر برداشته شده و فقط تمرکز روی حنجره ایجاد شود در حرف شاید ساده باشد.

 

ولی شما با چه ابزاری می خواهید این تغییر را ایجاد کنید؟

چراکه این رفتار به شکل اتوماتیک در آمده و منجر به شکل گیری یک برنامه ذهنی غلط شده است که خود فرد هم از چگونگی آن بی اطلاع است. هیچ دارو و هیچ روش فیزیکی دیگری ماند جراحی هم نمی تواند این تغییر را ایجاد کند چرا که فرمان های غلط صادر شده از مغز منجر به این اتفاق می شود به همین دلیل است که تا کنون درمانگران و متخصصین حوزه گفتار در جهان انتوانسته اند لکنت زبان را به شکل کامل درمان کنند.

 

شما چگونه می خواهید چنین تغییر پیچیده ای در فرد ایجاد کنید؟

اینجاست که ما موفق شدیم با استفاده از زبان ذهن و برنامه نویسی ذهن این تغییر پیچیده را در افراد دارای لکنت ایجاد کرده و آنها را به شکل قطعی درمان کنیم. این فرایند بسیار پیچیده است و چندین برنامه طی چند مرحله باید طراحی و اجرا شود که در نهایت فرد بتواند حنجره خود را مانند افراد عادی کنترل کند. در همه سنین، درک زبان از تولید آن جلوتر است (لورا برک، ۲۰۰۷)، یعنی مرکز اصلی زبان، ذهن انسان است (تقی زاده، ۱۳۹۹).

از دیدگاه دکتر تقی زاده (۱۳۹۶) لکنت زبان در صورتی که در شرایطی که جسم آسیب ندیده باشد مثل تصادف، ضربه، بیماری جسمی و آسیب دیدن اعضای گفتاری، مساله ای کاملا ذهن و روانی است، لکنت ریشه ژنتیکی و ارثی هم ندارد، بلکه محیطی و روانی است.

 

لکنت قابل درمان است

به شرطی که افراد هوشمندی، باورمندی و حرف شنوی داشته باشند آنگاه درمان می شوند و برگشت نخواهند داشت. لکنت مشکل فیزیکال و مکانیکی نیست، بلکه مربوط به کار کرد ذهن و روان و زبان ذهن است. طبق نظریات ما برنامه و دستورات غلط ذهنی فرد باعث تغییرات در کارکرد مغز می شود و ما با تغییر برنامه ذهنی فرد به شکل طبیعی، سبک گفتاری فرد را به حالت طبیعی و عادی تبدیل می نماییم.

پس از اجرای برنامه صحیح گفتاری، درمانجو به راحتی مانند افراد عادی و به طرز طبیعی صحبت می کند و اعلام می کند که فشار های فیزیکی او هنگام صحبت کاملا رفع شده است. بنابراین، این رویکرد ما کاملا نقطه مقابل آن چیزی است که امروز توسط گفتار درمانگران و متخصصین مغز و اعصاب و روان پزشکان مطرح می شود. گفتار ما مانند تمامی رفتارها دارای الگوریتم مشخص است. عملکرد گفتار بر اساس الگوریتم محرکهای بیرونی و محرک های درونی، سامانه شناختی و ذهن، پردازش و تفسیر اطلاعات، ارسال به سامانه های عصبی و مغز، ارسال پیام های عصبی به اندام های گفتاری، تولید صوت و درمان، پایان یک مرحله یا شروع واگویه های گفتاری صورت می گیرد.

الگوریتمی از اسم خوارزمی اخذ شده است و قاعده ای که، اگر به طور مناسب به کار گرفته شود راه حل مسئله را تضمین می کند. الگوریتم گفتار نیز توسط "دکتر محمد احسان تقی زاده" کشف و طراحی شده است. در این روش یک موتاسيون و جهش ژنی ایجاد می شود. نوام چامسکی می گوید خلاقیت در انسان از زبان آغاز می شود. تكلم زبان توسط کودک ۲-۳ ساله نشانگر خلاقیت بشر است. خلاقیت گفتاری و گفتار خلاق مختص بشر است. و برای پرورش آن بایستی بازیگوشی، انگیزه قوی، سماجت و استقلال عملی، شجاعت را پرورش داد و اجازه ی بازی طولانی داد و اجازه کلام خودساخته و فکر خود ساخته داد. به باور ما خلاقیت در انسان محصول مشترک سامانه شناختی، ذهن و زبان است (تقی زاده، ۱۳۹۹).

 

روان شناسی شناختی امروزه روی سه موضوع مهم تمرکز دارد:

  1. تفکر و استدلال.
  2. حل مسئله و خلاقیت.
  3. زبان.

فطرت واقعی انسان استعداد خلاقیت اوست که از لحاظ روان شناختی کاملا انطباقی است. براساس این خلاقیت و تفکر ما به عرصه ذهن و مطالعه ذهن قدم گذاشتیم و با کشف زبان ذهن به درک گفتار و اختلالات گفتاری رسیدیم و امروز تحت عنوان "گفتار الگوریتمی" به درمان قطعی و بدون بازگشت لکنت زبان برای اولین بار در جهان و ایران رسیدیم..

برچسب ها : جدیدترین روش درمان لکنت زبان درمان سریع لکنت زبان بهترین مرکز گفتاردرمانی تهران درمان لکنت زبان لکنت زبان درمان لکنت زبان با شبیه سازی ذهن

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام