درمان های رایج برای لکنت زبان و زبان ذهن

مدیر خرداد ۹۸ ({{ avg }})

راه های درمان لکنت زبان

اقدامات صورت گرفته جهت درمان لکنت زبان طی سال های متمادی عبارتند از: گفتار درمانی؛ تجویز دارو پس از اخذ CT Scan، نوار مغز و MRI؛ فصد زبان؛ دعا نویسی؛ بهره مندی از موجودات دیگر نظیر جن و ... نصب پروتز حنجره در گلو؛ نصب دستگاه در گوش؛ نصب دستگاه در گوش که فقط پژواک صدا ایجاد می کند و سازنده این دستگاه معتقد است که فرد مانند یک ربات سخن می گویند و درمان قطعی وجود ندارد (تقی زاده، 1394).

با وجود این، تلاش های صورت گرفته در درمان لکنت زبان همواره موفقیت آمیز نبوده و یا نتایج درمان پس از چندی بازگشت کرده است. بر اساس گزارش اینگهام و جانیس (۲۰۰۳؛ به نقل از فرازی و همکاران، ۱۳۹۲)، انتقال مهارت های نظام مند روانی گفتار در طول جلسات درمانی مفید بوده، اما حفظ و تداوم روانی ایجاد شده برای بلند مدت به سبب قطع شدن محرک (الگوی گفتاری ارائه شده به ندرت امکان پذیر است. با این حال، یکی از جدیدترین روش درمان لکنت زبان و نوید بخش در درمان لکنت، مدل شبیه سازی ذهن برگرفته از پژوهش های تقی زاده و همکاران است. در پست های قبلی، به برخی مفاهیم پایه این مدل درمانی و دیدگاه آن درباره لکنت زبان و درمان آن پرداخته شده است.

 

زبان ذهن چیست؟

زبان ذهن، زبان مشترک ذهن انسان ها است که به وسیله آن می توان ارتباط مستقیم با ذهن برقرار کرد. این زبان شبیه زبان برنامه نویسی در کامپیوتر است. با استفاده از زبان ذهن می توان تا حدودی به اطلاعات و تفکرات افراد دست یافت و در کارکرد ذهن را مطالعه کرد و برای ذهن برنامه نوشت.

این زبان توسط دستورات قابل فهم ذهن انسان ساخته شده و فرمت کدهای آن تصویری و صوتی است (تقی زاده، ۱۳۹۶). ذهن انسان ماهیتی نرم افزاری دارد که این نرم افزار یک زبان ساختاری دارد. یکی از راههای تغییر و ارتباط با ذهن از طریق همین زبان است. ذهن انسان دارای یک سامانه ی عامل است که mindfos نامیده می شود.

 

زبان برنامه نویسی ذهن رابط بین ذهن و مغز است

می تواند دستورات و فرمان ها را به مغز منتقل کرده و قابل فهم سازد و نحوه کارکرد مغز را مشخص کند. مانند سیستم عامل ویندوز که برای ارتباط با آن باید به زبان کامپیوتر مسلط بود و برای ایجاد تغییر در آن زبان برنامه نویسی آن سیستم عامل را باید دانست. در زبان کامپیوتر کارکترهای تعریف شده توسط کامپایلر به زبان اولیه ماشین اسمبلی تبدیل شده که همان زبان صفر و یک است که زبان ماشین نامیده می شود.

برای مطالعه این زبان از ترجمه رفتارها و فیدبک های رفتاری استفاده شده است. مانند حرکت خفاش در تاریکی که با ارسال امواج و ترجمه فیدبک ها می تواند درکی از محیط اطراف برای خود ایجاد کند. پس از سالها تلاش و ترجمه کردن رفتارهای مختلف متوجه شدیم هر رفتار می تواند حالت های مختلفی را در کارکرد ذهن و مغز ایجاد کند که با فهم این زبان و از ترکیب های آگاهانه این رفتارها می توان کار کردهای طراحی شده را در ذهن و مغز ایجاد کرد. برای مثال: تصور یک درخت سرسبز حالت روانی خاصی ایجاد می کند؛ تصور خورشید حالت دیگری ایجاد می کند از ترکیب این دو یک حالت جدید ساخته می شود. هر حرکت نیز در زبان ذهن تعریف مشخصی دارد، برای مثال، مشت کردن انگشتان هنگام جمع کردن بازو یک حالت، ولی در حالت باز کردن بازو حالت متفاوتی ایجاد میکند (محمد احسان تقی زاده 1394).

برچسب ها : جدیدترین روش درمان لکنت زبان درمان لکنت زبان ناگهانی در بزرگسالان شبیه سازی ذهن یعنی چه درمان لکنت زبان ناشی از ترس راه های درمان لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام