لکنت زبان هیولا نیست

مدیر خرداد ۹۸ ({{ avg }})

هیولای لکنت زبان

همانطور که در تعریف لکنت زبان اورده ایم، گرفتگی زبان یک اختلال گفتاری است که با روش مرکز توانمندسازی ذهن به درمان قطعی و بدون بازگشت خواهید رسید. لکنت زبان سخن گفتن را برای خود و درک ان را برای شنونده دشوار می سازد. این اختلال از 2 سالگی اغاز شده و تا زمانی که به درمان نرسد با شخص همراه خواهد بود. 3 درصد از جمعیت هر کشور را افراد دارای لکنت گرفته اند.

 

لکنت زبان قابل درمان است!

افراد دارای لکنت زبان از لحاظ سن و شدت لکنت در چند دسته قرار میگیرند:

 

درمان لکنت زبان کودکان زیر 13 سال

درمان کودکان 2 تا 13 سال کودکان زیر 3 سال اگر همکاری در درمان کنند، میتوانند به مرکز توانمندسازی ذهن مراجعه کنند. درمان به موقع بسیار مهم است. نگذاریم کار از کار گذشته و کودک علاوه بر لکنت زبان به بیماری های روانی دیگر با تمسخر دوستان و... دچار شود.

لکنت هیولا

درمان لکنت زبان بزرگسالان (بالای 13 سال)

این افراد در صورتی که مشکلات ذهنی نداشته باشند به درمان کامل می رسند. ترس های کودکی، اعتماد به نفس در افراد دارای لکنت زبان پایین استرس و... همه به درمان رسیده و علاوه بر لکنت زبان در زندگی موفق تر از گذشته خواهند شد.


فرایند درمان لکنت زبان

لکنت اختلالی است که مدت زیادی با شما همراه بوده و در چند دقیقه به درمان کامل نمیتوان رسید. با روش دکتر محمد احسان تقی زاده و انجام تمرین و تکنیک های منحصر به فرد هر ماه به درمان نزدیک تر شده و پیشرفت گفتاریتان تا یک ماه کاملا مشهود خواهد بود.


ابزار درمان لکنت زبان

درمان لکنت ابزاری ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید ایمان و باور به تمرین هایی که داده میشود است. هیچ فردی نمیتواند خود را درمان کند مگر موارد استثناء که خود به خود طی سالها درمان می شوند. ما نباید به این امید که شاید درمان شویم ، اقدام به درمان نکنیم.


پیشنهاد میکنم مقاله "فواید درمان گروهی در درمان لکنت زبان" را بخوانید.


بسیاری این تصور را دارند که لکنت ریشه فیزیکی دارد و درمان آن را با ابزار و روش های سنتی و... میسر میشود . درصورتی که لکنت ذهنی است و باید ذهن را درمان کرد تا به گفتاری روان رسید.

برچسب ها : درمان لکنت زبان ناگهانی در بزرگسالان علائم لکنت زبان لکنت زبان بزرگسالان لکنت زبان در بزرگسالان نشانه چیست درمان لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام