لکنت زبان مشکل گفتاری نیست!

مدیر خرداد ۹۸ ({{ avg }})

لکنت زبان مشکل گفتاری نیست!

لکنت زبان مشکل گفتاری نیست هرچند این عارضه را به اسم "لکنت" می شناسیم ولی به طور کلی لکنت مشکل گفتار یا زبانی نیست؛ بلکه تنها مشکل ارتباطی است که شخص به آن عادت کرده و عمل میکند و عوارض آن به تدریج دامن گیر فرد می شود.

از دیگر اشتباهات مهم متخصصان گفتار درمانی این است که لکنت زبان را در اندامهای بدن به خصوص زبان فک و.. جستجو میکنند. به همین دلیل تلاش میکنند با درمان فک و فصد زبان و... اقدام به درمان لکنت زبان کنند. اشتباهی که متاسفانه مورد تقلید گفتاردرمان های دیگر واقع شده است.

آسیب گفتاری در لکنت زبان ، در لب و دندان و زبان و... نیست، در گفتار نیست؛ بلکه به آسیب های ذهنی فرد برمیگردد. و داروی لکنت زبان وجود ندارد. آیا می توان برای همیشه با تمرین ذهنی و تکنیک های گفتاری بدون لکنت صحبت کرد؟ بله، این تمرین های ذهنی و تکنیک ها روی عادات غلط فرد کار کرده و آن ها را برا همیشه برطرف میکند. اگر در فردی، لکنت زبان با ترس ایجاد شده است می تواند با انجام بعضی تکنیک های مخصوص بر ترس خود غلبه و برای همیشه از لکنت زبان رها شود.

در درمان گروهی لکنت زبان، افراد با شناخت یکدیگر و قرارگرفتن در محیطی اجتماعی و برقراری تعامل با یکدگیر اعتماد به نفسشان افزایش و گامی دیگر به سوی درکان لکنت زبان بر میدارند.

 

اگر لکنت زبان مشکل گفتاری بود:

  1. اگر ریشه در لب و دهان و زبان داشت، با "خود درمانی" بهبود پیدا میکردند.
  2. اگر مشکل در اندام های گفتاری بود، درمان لکنت زبان با عمل جراحی میسر میشد.
  3. اگر مشکل در گفتار و زبان بود پس چرا بزرگسالان بعد از گذر سنی دچار لکنت می شوند و از کودکی لکنت نداشته اند.

همانطور که همیشه به این موضوع اشاره میکنم، به اعتقاد بنده (دکتر محمد احسان تقی زاده) مشکل لکنت را mental دانسته و با انجام تمامی مواردی که به شخص آسیب جسمی وارد میکنند مخالف هستم

برچسب ها : درمان لکنت زبان معنی لکنت زبان ناگهانی علت لکنت زبان ناگهانی در بزرگسالان درمان لکنت زبان ناشی از ترس درمان لکنت زبان ناگهانی در بزرگسالان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام