بازتاب عمل و نورون های آینه ای

مدیر اسفند ۹۶ ({{ avg }})

بازتاب عمل و نورون های آینه ای : مترجم : دکتر محمداحسان تقی زاده استاد دانشگاه

این مقاله از دو قسمت تشکیل شده است:در قسمت اول ما در رابطه با عملکرد خاص میمون ها در ناحیه ی پیش موتور مخصوصا" قسمت جذب کننده ای از قشر مخ که نورون ها در آن قرار دارند ،آن ها نورون های آیینه ای نام دارند ، بحث می کنیم.

در قسمت دوم نورون شناس ها تلاش دارند اهمیت اطلاعاتی که از رفتارهای آشکارا یا نظری یک فرد در مقایسه با فردی دیگر بدست می آید را بیان کنند. ما رفتارهائی که بازتاب داشته باشند را ترجیح می دهیم.

بازتاب عمل و نورون های آینه ای

قسمت دوم مقاله ما بیشتر راجع به رفتارهای نظری است.ما بر این باوریم که به هرحال این رفتارهای نظری بیهوده نیستند. ما امیدواریم که این رفتارهای بازتابی که توانائی تولید شدن بر روی هوش مصنوعی را دارند بر روی رفتارهای شخصی نیز مشاهده شوند. رفتارهایی از قبیل فهمیدن تفاوت رفتارهایی که از خود بازتاب می دهند و رفتارهای اولیه.

مهم ترین درسی که ما از نتیجه تلاش های سخت گیرانه پرفسور آردیونی که سال ها به طول انجامید این است که این بازتاب های نظری دارای چهارچوب خاصی هستند.

این نتیجه فقط با بررسی تلاش های این پرفسور بدست آمده است.ما مطمئنیم که این نتایج همیشه قابل استنادند و این برای ما قابل احترام و افتخار است.

ناحیه پیش موتور

 ناحیه ی F5 درست در پشت ناحیه ی F6 قرار دارد. مطالعه بر روی تحریکات ریز و تک نورون ها (نورون های عصبی ) نشان می دهد که ناحیه F5 در حرکات دهان و دست ها ایفای نقش می کند.

در این دو تحقیق نتایج به عمل آمده مبنی بر تمایل جدائی این دو ناحیه از یکدیگر است.کنترل حرکات دست ها معمولا" در ناحیه ی پشتی F5 است.

در حالی که کنترل حرکات دهان در ناحیه ی شکمی صورت می گیرد. خواص ناحیه ی 3 پهناور F5 بر روی نورون های دست توسط ریزولاتی و همکارانش صورت گرفت. ریزولاتی بر روی نورون های دستکاری شده و آموزش دیده ی میمون ها در شکل ها و کارهای مختلف تحقیق کردند.

آنها فهمیدند که بیشتر این نورون ها در شرایط مختلف مانند آموزش ، دستکاری ، جدا شدن غیر فعال می شوند.نورون هایF5 در هنگام حرکت دست و انگشتان غیر فعال نمی شوند و فقط با توجه به هدفی که دارند تغییر رفتار می دهند.

تقریبا" وقتی غیر فعال می شوند که هر دو دست چپ و راست همزمان حرکت کنند.طبقه بندی ارائه شده از نورون ها نشان می دهد که معموال نورون های واقع درF5 نورون های هستند.

معمولا" این نورون ها قبل از اینکه ارتباط بین دست ها و موضوعات برقرار شود غیر فعال می شوند. معمولا این نورون ها قبل از این که ارتباط بین دست ها برقرار شود غیر فعال می شوند.

بعضی از آنها بلافاصله بعد از ارتباط )شیء سوزاننده (از سوختن جلوگیری می کنند و بعضی از این فعالیت را تا مدتی بعد از برقراری ارتباط ادامه می دهند.ارتباط بین حرکات کنجکاوانه و نورون های غیر فعال مختلف معمولا" ارتباط بین نورون با نورون است.بعضی از نورون ها در طول اولین حرکت شروع به فعالیت می کنند)باز کردن دست(بعضی ها در هنگام بستن دست ها غیر فعال می شود ، و بعضی از آن ها در طول حرکات کنجکاوانه غیر فعال می شوند و این فعالیت ها از لحظه ای که انگشتان باز می شوند تا زمانی که ارتباط آن ها با اشیاء شکل می گیرد صورت می پذیرد.

بیشتر نورون های کنجکاو همگی در شرایط خاصی غیر فعال می شوند.بعضی از آنها برای یکی از روش های رایج گرفتن اشیاء در میمون ها انتخاب شده اند: دقت در گرفتن اشیاء ، احتیاط برای مواظبت از انگشتان و در کل درک احتیاط دستان.یکی از مثال های درک کردن اطراف توسط نورون ها در دست ها قابل مشاهده است.

این نورون ها در گرفتن یا لمس کردن آتش حساسند(بالاتر از قسمت پیکری) اما نه در طول گرفتن اشیاء توسط دست (پائین تر از قسمت پیکری).دقت داشته باشید که این نورون ها در حیوانات هنگامی غیر فعال می شوند که با هر دو دست یک شیئی را بگیرند.

دانلود مقاله

برچسب ها :

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام