ادامه راههای افزایش اعتماد به نفس در بزرگسالان

مدیر اسفند ۹۷ ({{ avg }})

 

در پست‌های قبلی (اعتماد به نفس در بزرگسالان را چگونه افزایش دهیم؟) راجع به افزایش اعتماد به نفس بزرگسالان برای درمان لکنت زبان صحبت کردیم. در این پست قصد داریم به ادامه مطالب گذشته درمورد 7 حلقه افزایش خودپنداری سخن بگوئیم. بخش کوچکی از سخنان دکتر تقی زاده در ویدیوی بالا را در زیر خواهیم خواند.

 

مهارت بهبود خودپنداره و افزایش اعتماد به نفس

حلقه دوم: توانایی من از مشکلاتم و از مسائلی که در زندگی دارم بیشتر است.
حلقه سوم: من هر روز عملکرد خودم را افزایش می‌دهم. لازم به جابه جایی کوه دماوند نیست. کارهای مثبت را بر کارهای مثبت حال و گذشته‌ مان اضافه کنیم. این عملکرد مثبت باعث افزایش اعتماد به نفس بزرگسالان می‌شود.

حلقه چهارم: کدگذاری مثبت است. "من میتوانم"، "من این توانایی را دارم". این نمونه‌های الگوی کلامِ زنده است. وقتی به فردی می‌گوئید "برو گمشو" یا اینکه "خیلی دوستت دارم" کدام اثر بهتر و موثرتری دارد؟
بنابراین این کدگذاری‌های مثبت به عنوان خوراک ذهن هستند.
حلقه پنجم:  مسائل و مشکلات را کوچک ببینیم. توانایی‌های خود را واقع بینانه و بزرگ ببینیم.

در مرکز توانمندسازی ذهن علاوه بر درمان لکنت زبان به افزایش اعتماد به نفس در کودکان و بزرگسالان نیز پرداخته می‌شود.

 

تفاوت بین غرور و اعتماد به نفس در چیست؟

شما در غرور بزرگنمایی (از جمله دارایی‌ها و برخورد اجتماعی و...) می‌کنید. اما در اعتماد به نفس شما بزرگنمایی نمی‌کنید. بلکه با واقع‌بینی توانمندی‌های خود را انجام می‌دهید.

حلقه ششم: خوراک درست فکری به خود دهیم. کتاب‌های خوب روانشناسی از جمله کتاب‌هایی که آنتونی رابینز و کتاب کیمیای شخصیت از دکتر محمد احسان تقی زاده، خیلی می‌تواند به شما در این خصوص کمک کند.
حلقه هفتم: با ارتباط با کائنات، معنویت می‌توانیم در جهت بزرگ شدن خودمان گام برداریم. و هرچه از نظام کائنات این انرژی را بگیریم برای سلامت و توانمندی خود مفید است.

پیشنهاد میکنم هفت حلقه محافظت از خود در برابر استرس را ببینید.

 

برچسب ها : افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران قرص های افزایش اعتماد به نفس راه های افزایش اعتماد به نفس در جوانان درمان لکنت

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام