مطالعه با روش تصویرسازی ذهنی

مدیر دی ۹۷ ({{ avg }})

در مطالعه تصویر سازی ذهنی ، فعال بودن ،شور و امید درس خواندن ،آرامش ، محیط مناسب مطالعه ،درست خواندن نه روخوانی ساده

سه مرحله حافظه:

 1. رمزگردان
 2. اندوزش
 3. بازاریابی

روش مطالعه : پس‌خبا

 • پیشخوانی = پ
 • سوال کردن = س
 • خواندن = خ
 • به خود پس دادن = ب
 • آزمون = آ
 1. پیش خوانی
  مرور کلی فصل یا بخش کتاب- اشنایی با موضات کلی- فهرست مطالب- عناوین بخش های کلی و فرعی سپس مرور- نگاه به تصاویر و نمودار ها، جداول
  نکته مهم : مطالعه چکیده و خلاصه فصل یا بخش سپس تامل کردن. تصویر کلی و سازمان بندی به خواننده (مطالعه کننده) می دهد.

 2. سوال کردن
  پس از پیش خوانی، مطالعه و خواندن، مطالب مهم در فصل را به صورت یک یا چند سوال در نظر بگیرید که بعدا باید به آن ها پاسخ دهید. قصد و منظور نویسنده کتاب را در نظر داشته باشید.

 3. خواندن
  مطالعه هر بخش از فصل را برای اگاهی از معنا و مفهوم ان با دقت بخوانید و ضمن خواندن سعی کنید به سوال هایی که در مرحله سوال کردن مطرح شده بود پاسخ دهید درباره مطالب خوانده شده، تامل و بین مطالب و اطلاعات قبلی ارتباط برقرار کنید. می توانید زیر واژه ها یا عبارات اصلی خط بکشید اما میزان ان از  10 تا 15% متن تجاوز نکند. خط کشیدن و یادداشت برداری برای کلید واژه هاست نه اکثرمطالب کتاب یا جزوه.
 4. به خود پس دادن
  پس از خواندن، یادآوری و به خاطرسپاری مطالب اصلی و حفظ اطلاعات مهم است. بازگو کردن مطالب به زبان خود (زیر لب) تطبیق مطالب تکرار شده با متن کامل و سپس تصیح اشتباهات. تا به ایرادات و کمبود  اطلاعات خود پی ببرید و آنها را در ذهن سازمان دهی  کنید.

 5. آزمون
  پس از خواندن نوبت به آزمون و مرور مطالب می رسد. با مراجعه به یادداشت ها، میزان اندوزش مطالب در حافظه و ذهن را ارزشیابی کنید. اگر لازم شد دوباره مرور کنید پس چکیده را مطالعه کنید مرحله آزمون را به شب امتحان موکول نکنید. نخستین مرور باید بلافاصله پس از مطالعه و خواندن باشد.

مرکز توانمند سازي ذهن تنها مرکز تخصصي درمان لکنت زبان می باشد که با در نظر گرفتن علل ایجاد لکنت زبان از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان قطعی لکنت زبان استفاده می نماید.

برچسب ها : مطالعه با روش تصویرسازی ذهنی درمان قطعی لکنت زبان در بزرگسالان شبیه سازی ذهن چیست درمان قطعی لکنت مرکز توانمندسازی ذهن توانمندسازان ذهن شبیه سازی ذهن هزینه درمان لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

زهرا جعفرخانی
دی ۹۷

عالی بود

مدیر
دی ۹۷

صفحات مرتبط با مطالعه رو میتونید با سرچ در سایت ببینید و اونارو هم مطالعه کنید

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام