پرسشنامه تنبلی اجتماعی شغلی بزرگسالان

۱۳۹۷/۹/۱۱

 

پرسشنامه تنبلی اجتماعی شغلی بزرگسالان : مرکز توانمند سازي ذهن تنها مرکز تخصصي درمان لکنت زبان می باشد که با در نظر گرفتن علل ایجاد لکنت زبان از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان قطعی لکنت زبان استفاده می نماید.  
از آنجا که روند رو به رشد استفاده از گروهها در بر آورده سازی اهداف عملکردی سازمان‌های سراسر جهان از جمله کشور عزیزمان ایران، در حال فزونی و توسعه است، لزوم برقراری چنین پیوندی و بررسی جنبه‌های مثبت و منفی به کارگیری گروهها به عنوان واحدهای کاری جایگزین افراد، مشخصتر میشود.
تحقیقات زیادی از مزایای گسترده کار گروهی مثل افزایش عملکرد، کیفیت بالای محصولات و کاهش ترک خدمت سخن به عمل آورده‌اند.

پرسشنامه تنبلی اجتماعی شغلی بزرگسالان

در حالی که نگاه آسیب‌شناسانه به کار تیمی، کاهش فرآیندها، عدم تطابق و عدم اثربخشی را به عنوان مشکلات عملکردی ناشی از ماهیت گروه بودن آشکار می‌سازد.

تنبلی اجتماعی از جمله این فرایندهای معیوب است که به عنوان یکی از ۵ تله کار تیمی در کنار تفکر گروهی، عدم تعهد به اهداف، عدم وابستگی به رهبر و پخش مسئولیت یکی از علل زیر بنایی بطالت (تنبلی) نیز هست. واژه «طفره روی اجتماعی» اولین بار توسط «لاتانه»، «ویلیامز» و «هارکینز» در سال ۱۹۷۹ به کار رفت.

آنها این واژه را در توصیف پدیده کاهش تلاش افراد در کار، زمانی که در قالب یک گروه همکاری می‌کنند، به کار بردند. آن‌ها معتقد بودند که برخلاف عقیده رایج مبنی بر اینکه زمانی که افراد با یکدیگر در قالب تیم یا گروه همکاری میکنند تیم یا گروه تلاش بیشتر افراد را موجب می‌شود، در عالم واقع صادق نیست بلکه به کاهش بهره روی آنها می‌انجامد.

 

برچسب ها: درمان قطعی لکنت زبان در بزرگسالان شبیه سازی ذهن چیست درمان قطعی لکنت دکتر محمد احسان تقی زاده مرکز توانمندسازی ذهن لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان هزینه درمان لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی