راهنمای مقیاس رضایت از زندگی

مدیر آذر ۹۷ ({{ avg }})

 

 راهنمای مقیاس رضایت از زندگی : مرکز توانمند سازي ذهن تنها مرکز تخصصي درمان لکنت زبان می باشد که با در نظر گرفتن علل ایجاد لکنت زبان از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان قطعی لکنت زبان استفاده می نماید. 

رضایت از زندگی یک مفهوم ذهنی و منحصر به فرد برای هر انسانی است و به ارزیابی های شناختی یک فرد از زندگی اش اشاره دارد (شهائیان و یوسفی، 1386) این مفهوم یک ارزیابی کلی از زندگی بوده و فرایندی مبتنی بر قضاوت فردی است. یعنی فرد بر اساس معیارهای شخصی خود، کیفیت زندگی اش را می سنجد. 

راهنمای مقیاس رضایت از زندگی

مطابق با مطالعات صورت گرفته، عوامل مختلفی از قبیل ثروت ، مسکن ، امنیت و دوستان ، امید ، سختگیری ، باورهای مذهبی ، روابط و مدیریت خانواده، پیشرفت و موقعیت روابط اجتماعی و تحصیل ، خودباوری و عزت نفس ، حمایت های محیطی و  منابعی ، شغل ، سلامت جسمی و روانی ، ویژگی های شخصیتی و فاکتورهای جمعیت شناختی شامل جنسیت ، گروه سنی ، ازدواج، موقعیت اقتصادی و اجتماعی، فرهنگ و خطرپذیری میتوانند بر میزان رضایت افراد از زندگی شان تأثیرگذار باشند (شیرمحمدی و همکاران، 1389؛ سلیمانیان و همکاران، 1390).

با در نظر گرفتن اهمیت این متغیر و با دقت نظر به نبود مقیاس های دارای روایی و پایایی بالا برای سنجش این بعد مهم از ابعاد روانی انسان ، پرسشنامه رضایت از زندگی طراحی و شاخص های روان‌سنجی آن ارائه گردیده است.

برچسب ها : رضایت از زندگی مقیاس رضایت از زندگی راهنمای مقیاس رضایت از زندگی درمان قطعی لکنت زبان در بزرگسالان شبیه سازی ذهن چیست درمان قطعی لکنت دکتر محمد احسان تقی زاده درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام