پرسشنامه اختلالات پارافیلیک

مدیر آبان ۹۷ ({{ avg }})

 

 

پرسشنامه اختلالات پارافیلیک : مرکز توانمند سازي ذهن تنها مرکز تخصصي درمان لکنت زبان می باشد که با در نظر گرفتن علل ایجاد لکنت زبان از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان قطعی لکنت زبان استفاده می نماید.   همه افراد با محرک‌های جنسی یکسانی تحریک نمی‌شوند. برخی افراد تنها از طریق اشیا یا موقعیت‌های خاص می‌توانند به ارضای جنسی دست یابند.

اگرچه بسیاری از این رفتارهای جنسی در خفا با رضایت شرکای جنسی که هر دو بزرگسال هستند انجام می‌شود و صدمه‌ای به دیگران نمی‌رساند، اما ممکن است فرد رویاپردازی‌های جنسی نابهنجار خود را بر شریک جنسی‌ای که تمایلی به این اعمل ندارد و بر اثر این رفتارها آسیب می‌بیند، تحمیل کند.

پرسشنامه اختلالات پارافیلیک

نابهنجاری‌های جنسی خاص به صورت استمناء استفاده از وسایلی که بار جنسی دارند و توقعات خاص از شریک جنسی مشخص می‌شوند. این اختلالات به صورت تکانه‌ها، خیال‌پردازانه‌ها یا اعمال جنسی که غیرمعمول، انحرافی یا غریب هستند، مشخص می‌گردند. شیوع آنها در مردها بیش از زنان است.

وجه مشخصۀ اختلالات پارافیلیک عبارت است از علاقۀ جنسی شدید و پایدار به غیر از علاقۀ جنسی به تحریک تناسلی یا نوازش مقدماتی با انسان های بالغ و راضی بودن به برقراری رابطۀ جنسی.

در ویرایش پنجم راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی انجمن روان پزشکی آمریکا (DSM-5)، فهرستی از8 اختلال خاص پارافیلیا ذکر شده است:

  1. تماشاگری جنسی؛
  2. نمایش‌گری؛
  3. مالش دوستی؛
  4. آزارواهی جنسی؛
  5. آزارگری جنسی؛
  6. بچه بازی؛
  7. یادگارخواهی؛
  8. مبدل پوشی.
برچسب ها : درمان قطعی لکنت زبان در بزرگسالان شبیه سازی ذهن چیست درمان قطعی لکنت دکتر محمد احسان تقی زاده مرکز توانمندسازی ذهن لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان هزینه درمان لکنت زبان درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی درمان قطعی لکنت زبان

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام