پرسشنامه ریسک پذیری در اختلال سلوک

مدیر آبان ۹۷ ({{ avg }})

پرسشنامه ریسک پذیری در اختلال سلوک : مرکز توانمند سازي ذهن تنها مرکز تخصصي درمان لکنت زبان می باشد که با در نظر گرفتن علل ایجاد لکنت زبان از تمامی متدهای روانشناسی جهت درمان قطعی لکنت زبان استفاده می نماید. 
واژه خطر یا ریسک در ادبیات به معنای جسارت داشتن یا بروز رفتار یا تمایل به اقدام در جهتی با آینده ای نامعلوم است به نحوی که نمی‌توان آن را با اطمینان تشخیص داد.یکی از نتایج احتمالی این رفتار برای فرد بسیار مفید و سودمند و دیگری کاملاً زیان بار یا ترسناک خواهد بود (محمودی و همکاران، 1389).

پرسشنامه ریسک پذیری در اختلال سلوک

بررسی خطرپذیری نوجوانان، نیازمند ابزارهای کارآمد است. ناسازگاری ابزارهای موجود با شاخص های فرهنگی جامعه ایرانی، دربرداشتن هردونوع خطرپذیری مثبت و منفی، اعتبار پایین و توجه صرف به انجام رفتارهای پرخطر و بیان کردن موضوع کج روی و جرم به عنوان خطر پذیری، از محدودیت های ابزارهای موجود است.

ابزار کارآمد برای سنجش رفتارهای پرخطر

بنابراین با توجه به نبود ابزار کارآمد برای سنجش رفتارهای پرخطر در افراد مبتلا به اختلال سلوک به عنوان پر ریسک ترین افراد یکی از عوامل طراحی و بررسی شاخص های روان سنجی این مقیاس بود. ویژگی اساسی اختلال سلوک عبارت است از الگویی پایدار و تکراری از رفتاری که در آن، حقوق پایه ای دیگران با قوانین یا هنجارهای اجتماعی عمده متناسب با سن نقض می شود. این رفتارهای ممکن است موارد زیر را دربر بگیرند.

سلوک پرخاشگرانه ای که سبب تهدید یا ایجاد صدمه به دیگران یا حیوانات می شوند، رفتار غیر پرخاشگرانه ای که سبب آسیب به اموال می شود، فریب کاری یا سرقت یا نقض جدی قوانین (بلک و گرنت، 2013).

برچسب ها : درمان قطعی لکنت زبان با متد روانشناسی هزینه درمان لکنت زبان درمان تضميني لكنت زبان لکنت زبان توانمندسازان ذهن توانمندسازی دکتر محمد احسان تقی زاده درمان قطعی لکنت شبیه سازی ذهن چیست درمان قطعی لکنت زبان در بزرگسالان درمان قطعی لکنت زبان پرسشنامه ریسک پذیری در اختلال سلوک

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام