آیا لکنت زبان در آشنایی اولیه و ازدواج مزاحمت ایجاد می‌کند؟

مدیر آبان ۹۷ ({{ avg }})

لکنت زبان در روابط اجتماعی

آیا لکنت زبان در آشنایی اولیه و ازدواج مزاحمت ایجاد می‌کند :

کلام و سخن بزرگترین وسیله برقراری ارتباط بین انسان‌هاست خواسته‌ها و نیّات، اندیشه، احساس و هیجانات آدمی عمدتاً از طریق بیان و سخن انجام می‌شود.

به باور و تجربه من لکنت زبان مزاحمت جدی در روابط اجتماعی، فردی و بین فردی اعم از دوست‌یابی و ازدواج ایجاد می‌کند.

لکنت مانع سعادت و پیشرفت آدمی نیست اما بی مشکل و دردسر هم نیست. وقتی به لطف خداوند دریچه امید برای درمان قطعی لکنت زبان برای اولین بار در ایران و جهان در مرکز توانمندسازی ذهنی باز شده است، پس چرا بایستی افراد لکنتی معطل بمانند تا با اندیشه‌ها و تئوری‌های ناکارآمد همواره از لکنت ناله کنیم و به دنبال کنترل عوارض و پیامدهای لکنت باشیم.

مشکل لکنت زبان در روابط اجتماعی

یک ضرب المثل چینی می‌گوید: "به جای ناله کردن از هزار شب تاریک، یک شمع روشن کنیم." اکنون متد روان‌شناختی اینجانب (دکتر محمداحسان تقی‌زاده) این شمع را برای تمامی افراد دارای لکنت مشتعل کرده است.
ما با شعور و شعار گفته‌ایم: "
عزیزم سیاهی لکنتت را به سپیدی گفتار روان خواهم رساند". در جای دیگری گفته‌ام: "لکنت زبانان نیاز به ترحم ندارد بلکه درمان قطعی و بدون بازگشت لکنت زبان می‌خواهند".


اکثر قریب به اتفاق و مطالعات اینجانب (دکتر تقی زاده) در خصوص آراء و نظرات دیگران درباره لکنت همواره آنها را دلداری می‌دهند که لکنت چیزی نیست، قابل درمان نیست، بساز، تحمل کن، نگذارید به شما آسیب برساند، شغل، پیشرفت و ازدواج شما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. به دوست‌یابی شما آسیبی نمی‌رساند و... .


ریشه‌کنی و درمان لکنت زبان

واقعیت غیرقابل انکار این است که همه این حرف‌ها زمانی مطرح شده که درمان کامل وجود نداشته و این افراد چاره‌ای غیر از آرام کردن افراد لکنتی نداشته‌اند، اما اینطور نیست، لکنت آسیب‌رسان است از 1% تا 100% مقدار آسیب به شاخص‌های خانوادگی، شخصیتی و نوع حمایت‌ها بستگی دارد.
 

شعارهای ما به شعار مراکز جهانی این تفاوت اساسی را دارد که آنان از تسکین درد صحبت می‌کنند و ما از ریشه‌کنی و درمان لکنت زبان کامل. آنها می‌گویند لکنت یک قسمت از کل زندگی شماست ما می‌گوئیم لکنت مشکلی دردسرساز است و باید حل شود و می‌شود. یک دیدگاه تاریکی را با انواع تاریکی و سازگاری با تاریکی، تحمل تاریکی، صبور بودن، کنار آمدن با تاریکی را توصیف می‌کند.


حال بماند از فحاشی‌ها، نامهربانی‌ها، تهمت‌ها، آسیب‌های روحی، ناسزا به اموات و خانواده بنده، حسادت‌ها از همکاران نزدیک در دانشگاه‌ها تا برخی گفتار درمانگران و تا برخی روانشناسان، پزشکان، متخصصان و ... .

به هر حال ما پذیرفته‌ایم که هر دانشمند، کاشف، مخترع، مبتکر و صاحب نظری در دنیا وقتی دیدگاهی جدید، متفاوت و خلاق از سایرین مطرح کنند حتما تبعاتی برایش خواهد داشت، از گالیله، عین القضات، ملاصدرا، سقراط، تا دانشمندانی نظیر ماری کوری و  (کاشف رادیوم)، اتو لیلینتال (نخسین پروازکننده با گلایدر)، الیزابت اسکیم (احداث نخشین آزمایشگاه اشعه ایکس)، جان گادفری پاری توماس (شکستن رکورد سرعت مالکوم کمپل)، لوئیس اسلوتین (تلاش برای درست کردن نخسین بمب اتمی)، جان فرانسیس دو روزیه (اولین فردی که با بالون به ارتقاع 900 متری رسید)، الکساندر بوگدانف (تلاش برای جوانی پایدار و راز جوانی همیشگی)، هنری وینستنلی (در مسیر ابداع فانوس دریایی)، کارل اسکیل (کاشف عناصر شیمایی زیادی بود و با چشیدن جیوه جان خود را از دست داد)، کارل سوسِک (ابداع کپسول جهت به سلامت پائین آمدن از آبشار نیاگارا). این دانشمندان کسانی بودند که توسط دیگران، حاکمان زمان خود یا در طول اختراعات و کشفیات بزرگ جان شریف خود را از دست داده‌اند.

برچسب ها : گرفتگی زبان در هنگام سخن گفتن درمان لکنت زبان تقویت ارتباط اجتماعی لکنت زبان مشکل لکنت در ازدواج

فرم ارسال دیدگاه

MindeCenter ارتباط با ما

با کارشناس های ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید

آدرس

تهران خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، ساختمان پزشکان آناهیتا، پلاک 182، طبقه4، واحد 14

پست الکترونیکی

info@mindecenter.com

MindeCenter فرم ارسال پیام